$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

700 דירות בפינוי־בינוי בדרך השלום בתל אביב

אפריקה ישראל וקבוצת יובלים מקדמות פרויקט רחב היקף במזרח תל אביב, שבו ייהרסו שמונה בנייני רכבת בני 276 דירות ויקומו מגדלים בני 15־20 קומות

ענת דניאלי 06:5616.01.19

אפריקה התחדשות עירונית, מקבוצת אפריקה ישראל, וקבוצת יובלים מקדמות פרויקט פינוי־בינוי רחב היקף בדרך השלום בתל אביב, הכולל בניית כ־700 דירות, כך נודע ל"כלכליסט". שלושה מתחמים צמודים יאוחדו לתוכנית אחת משותפת, שאותה מקדמים היזמים מול אגף ההנדסה של עיריית תל אביב.

 

 

 

שטחו של המתחם, שבגבול תל אביב־גבעתיים, כשישה דונמים. ממערבו דרך השלום, מצפון דרך יצחק רבין וממזרח רחוב עמישב. כיום נמצאים בשטח שמונה מבני רכבת בני 276 דירות. על פי התוכניות המקודמות, המבנים שיחליפו אותם יהיו בני 20 קומות בסמוך לצומת של יצחק רבין והשלום ועד 15 קומות לאורך דרך השלום.

 

התוכניות הן בסמכות ועדת התכנון המקומית של תל אביב, ובהתאם לתוכנית המתאר העירונית תא/5000 שאושרה לפני כשנתיים. עד כה אספו היזמים בכל אחד משלושת המתחמים למעלה מ־80% מחתימות הדיירים, תנאי סף המאפשר להם לקדם את הפרויקט מול רשויות התכנון. על פי ההערכות, יזכו התוכניות לאישור סופי בתוך שנתיים.

 

 צילום: אוראל כהן

 

החלק שבו פועלת אפריקה התחדשות עירונית מצוי בחלקו הצפוני של המתחם, בסמוך למבנה הפניקס/ בית הוורד. בשטח זה 96 דירות, שבמקומן ייבנו על פי תוכנית המתאר העירונית 250-240 דירות וכן חזית מסחרית בשטח של כ־1,500 מ"ר. במקום גם צפויה כיכר עירונית שתחבר את שלושת המתחמים. כמו כן, אפריקה התחדשות וקבוצת יובלים צפויות לתכנן יחדיו את שלושת המתחמים במקום. קבוצת יובלים פועלת בשני מתחמים הכוללים 180 דירות בדרך השלום 77־85, שבמקומם ייבנו 450 דירות. בצמוד למתחם ממערב מקדמת המדינה תוכנית ענק לבניית 800 דירות וכ־20 אלף מ"ר שטחי מסחר ומשרדים, במקומו של בסיס הורודצקי, המיועד לפינוי במסגרת מעבר צה"ל דרומה.

 

עו"ד רן ברא"ז, שייצג 72 בעלי דירות בדרך השלום: "מדובר בפרויקט התחדשות עירונית גדול המתהווה בחלקה הדרומי של תל אביב. כתוצאה מהליכי הפיתוח וההתחדשות של מתחמים גדולים בחלק הדרומי של העיר דוגמת מתחם השוק הסיטונאי, חסן ערפה ומתחם התחנה המרכזית הישנה, נהנה החלק הדרומי של העיר מעלייה במחירי הקרקע, ובעקבות כך גוברת האטרקטיביות של פרויקטי התחדשות עירונית באזור זה".

 

מעיריית תל אביב נמסר: "במקום אכן מקודמת יוזמה תכנונית על ידי אפריקה ישראל, כאשר הובא לידיעת העירייה שפועלת במקום חברה נוספת. תחום התכנון המדובר (דרך השלום 71-85) הוא תולדה של דיאלוג בין היזם לגורמי התכנון בעירייה, ולכן התחום מקובל וישנה היתכנות עקרונית לפרויקט. מעבר לזה מדובר בתכנון הנמצא בראשית הדרך, כך שאין באפשרותנו להתייחס אליו או להציג כיצד ייראה הבינוי. בכל מקרה כל תוכנית שתקודם במקום תהיה תואמת להגדרות תוכנית המתאר תא/5000 ולא תחרוג ממנה. בנוסף לכך מתוכנן להיערך נספח חברתי בתחום התכנון המוצע שגם הוא עשוי להשפיע על התכנון. ב־27 בינואר מתוכנן מפגש ציבור שבו תציג העירייה לתושבים את התפיסה העירונית לקידום תוכניות התחדשות עירונית במרחב דרך השלום".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x