$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

2,500 דירות בדרך לאזור התעשייה הרצליה

הוועדה המחוזית ת"א אישרה הכנת תוכנית מתאר לאזור התעשייה בהרצליה עם אלפי דירות קטנות ויחידות מלונאיות על ידי בניית מגדלים. קהל היעד: עובדי המתחם

בילי פרנקל 07:0327.12.18

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב, בראשות האדריכלית דניאלה פוסק, החליטה השבוע לפרסם הודעה על הכנת תוכנית מתאר לאזור התעשייה של הרצליה פיתוח, אשר תעודד עירוב שימושים באזור שכיום כולל כמעט רק משרדים, מתחמי בילוי ומסחר. במסגרת זו, צפויים להתווסף 2,500 דירות קטנות של שני חדרים לאזור.

 

 

 

התוכנית, שנמצאת עדיין בחיתוליה, נועדה להפוך את אזור התעשייה של הרצליה פיתוח, המאופיין בתעשיית ההייטק, תעשייה קלה ותעסוקה זעירה, לרובע עירוני מעורב שימושים ופעיל, שיהווה חלק אינטגרלי מהעיר הרצליה, זאת בהתאם לחזון של מינהל ההנדסה של העירייה.

 

התוכנית מציעה רובע עירוב שימושים הכולל "micro-units" — יחידות דיור ומלונאות קטנות בשטח של עד 50 מ"ר ועד שני חדרים בלבד. עם זאת הוגבלה התוספת ל־2,500 דירות בלבד.

 

בלי מוסדות חינוך

 

התוכנית נועדה להפוך את אזור התעשייה לכזה שבו יתקיימו לצד בתי העסק והמשרדים גם אפשרויות דיור, המיועדות בעיקר לעובדי האזור ולמי שמעוניינים לגור בסביבה עירונית, בסמיכות לאזור תיירותי ולחוף הים, שנמצא במרחק של כ־500 מטר בלבד מאזור התעשייה. עוד נקבע בחזון התוכנית, כי יחידות הדיור הקטנות ייבנו רק במסגרת של בניין מעורב שימושים ולא בבניינים נפרדים, ובשיעור של עד 20% משטח הבנייה של כל בניין המעוניין בהן.

 

אזור התעשייה הרצליה אזור התעשייה הרצליה צילום: אוראל כהן

 

מכיוון שהתוכנית מגדירה את האזור כסביבה מעורבת שימושים, בהם תעסוקה, מלונאות, פנאי בילוי ומסחר, וזאת לצד שיעור יחסי נמוך של יחידות דיור - היא אינה כוללת מוסדות חינוך, ולאור גודלן של הדירות נראה כי אלה אינם צפויים להידרש על ידי האוכלוסיה שצפויה להתגורר באזור. ככל שיידרשו לתושבים גני ילדים ובתי ספר — הם יינתנו ברובעים הסמוכים. עם זאת, התוכנית מעודדת הקמת מעונות יום פרטיים בתוך הרובע במסגרת שימושי התעסוקה, באופן שישרת את קהל המועסקים במקום.

 

 

יו"ר הוועדה המחוזית דניאלה פוסק: "תוספת של מלונאות ודירות מגורים קטנות מאוד יתאימו לאזור התעסוקה ויוסיפו חיוּת למרחב" יו"ר הוועדה המחוזית דניאלה פוסק: "תוספת של מלונאות ודירות מגורים קטנות מאוד יתאימו לאזור התעסוקה ויוסיפו חיוּת למרחב"

 

עוד מבקשת התוכנית לשדרג את המרחב הציבורי, במטרה ליצור רחובות חיים ושוקקים, בין היתר באמצעות סלילת שבילי אופניים ונטיעת עצים ליצירת צל. גם המבנים עצמם יידרשו לעמוד בסטנדרט גבוה של בנייה ירוקה, לרבות בניית גגות ירוקים ומרפסות גג ירוקות במפלסי ביניים.

 

רוצים מלונאות

 

לדברי יו"ר הוועדה פוסק, התוכנית נועדה להוסיף גם יחידות מלונאיות לאזור, לאור הביקוש למלונאות עסקית באזור. "התוכנית נועדה לאפשר בניית מגדלים שלא קיימים כיום באזור התעשייה של הרצליה באופן שיצופף את האזור", היא מסבירה, "המדיניות שהעירייה מקדמת מולנו תאפשר תוספת של מקומות תעסוקה ושל מלונאות, לאור הביקוש מצד חברות בינלאומיות לתיירות עסקית באזור, וכן תוספת של דירות מגורים קטנות מאוד, שיתאימו לאזור התעסוקה ויוסיפו חיוּת למרחב".

בוועדה המחוזית ציינו כי התוכנית עתידה לכלול גם הוראות לנושא התשתיות והתנועה, בדגש על שימוש בתחבורה ציבורית ובהעדפה להולכי רגל ורוכבי אופניים, תוך חיבור אזור התעשייה שממערב לכביש החוף לשאר חלקי העיר הממוקמים ממזרח. בנוסף קבעה הוועדה, כי עד לאישורה של התוכנית המתארית, ניתן יהיה לקדם תוכניות מפורטות, בהתאם למדיניות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x