שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

העיר הערבית החדשה בצפון יוצאת לדרך: תוכנית לבניית שכונה חדשה בגליל המערבי הופקדה להתנגדויות

לפי התוכנית של משרד השיכון, 8,000 יחידות דיור ייבנו במועצה המקומית ג'דיידה מכר. ביחד עם תוכנית מאושרת של רמ"י, עתידים לבנות בשכונה 14 אלף יחידות דיור ובכך תהפוך המועצה לעיר ערבית חדשה

בילי פרנקל 09:5526.12.18

העיר הערבית החדשה בצפון עומדת לצאת לדרך: התוכנית שמקדם משרד השיכון, לבניית שכונה חדשה עם כ-8,000 יחידות דיור במועצה המקומית ג'דיידה מכר שבגליל המערבי, הופקדה להתנגדויות הציבור. ביחד עם תוכנית מאושרת של רשות מקרקעי ישראל, עתידים לבנות בשכונה כ-14.6 אלף יחידות דיור ובכך תהפוך המועצה לעיר ערבית חדשה. הצפי לאכלוס המשמעותי הראשון בשכונה הוא לשנת 2023.

 

ג'דיידה-מכר שוכנת מזרחית לעכו ומערבית לכביש 70. כיום היא מונה היישוב -24 אלף תושבים המתגוררים בכ-4,500 יחידות דיור. במסגרת התוכנית תוקם שכונה חדשה בשם גבעות טנטור, מדרום לשכונות הוותיקות בג'דיידה-מכר, מצפון לכביש מספר 85 וממזרח לכביש מס' 6 העתידי. התוכנית משתרעת על שטח של כ-380 אלף מ"ר, וכוללת מבנים בגובה של עד שבע קומות בעירוב שימושים של מגורים, מסחר ותעסוקה ברחובות הראשיים. בנוסף כוללת התוכנית אזור תעסוקה ומסחר חדש בשטח של כ-3,000 דונם בצפון השכונה.

 

 

לפי התכנון, השכונה החדשה תבנה כרשת רחובות, ומבני המגורים יהיו מבוססים ברובם על מודל של בלוק עירוני פתוח, שבמרכזו שטחים פתוחים ומבני ציבור. בנוסף, כוללת התוכנית טיפול בתשתיות מקיפות לרבות מים, חשמל וביוב, סלילת שבילי הליכה ומסלולי אופניים וכן הקמת פארק עירוני בשטח של 160 בחלקה הצפוני של התוכנית.

 

 

הדמיית העיר הערבית החדשה הדמיית העיר הערבית החדשה הדמיה: קולקר אפשטיין אדריכלים

 

במשרד השיכון מציינים כי הכנת התוכנית כללה עבודת תכנון מעמיקה, במטרה לנצל כראוי את המבנה הטופוגרפי של השטח עבור מגורים וכן לאפשר חלחול של הנגר מהשטחים הבנויים. כמו כן, התוכנית כוללת גם טיפול ביישוב הוותיק, באמצעות תוכנית לשדרוג התשתיות ולהוספת מוסדות ציבור.

 

התוכנית אושרה לפרסום בהתאם להכרזת הקבינט למתן מענה לתכנון ופיתוח פתרונות מגורים עירוניים איכותיים עבור אוכלוסיית המגזר הערבי בצפון הארץ. היא קודמה בתאום ושיתוף פעולה עם תוכנית של רשות מקרקעי ישראל לשכונת טנטור מזרח ובתיאום עם תוכנית המתאר הכוללנית ליישוב, המקודמת על ידי מנהל התכנון.

התוכנית אושרה להפקדה להתנגדויות כבר לפני כחצי שנה בוותמ"ל (וועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור), אך רק כעת הופקדה להתנגדויות למשך 60 יום. עם תום שלב זה צפויה התוכנית לשוב לדיון בהתנגשויות ובהמשך לקבל אישור.

 

 

 

הדמיית העיר החדשה הדמיית העיר החדשה הדמיה: קולקר אפשטיין אדריכלים

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x