$
חדשות נדל

סימני התאוששות: מספר הדירות החדשות שנמכרו באוקטובר – הגבוה מאז דצמבר 2017

לפי סקירת הכלכלן הראשי, כ-2,000 דירות חדשות נמכרו במחירי שוק, ו-900 במסגרת יוזמת "מחיר למשתכן"; בסך הכל נמכרו 8,400 דירות – עלייה של 33% לעומת החודש המקביל אשתקד

נמרוד בוסו 12:3910.12.18

עלייה נרשמה במספר העסקאות לרכישת דירה במהלך חודש אוקטובר האחרון - עלייה הנובעת ברובה מתקופת החגים שחלה השנה כמעט בשלמותה בחודש ספטמבר. כך עולה מהסקירה השבועית של הכלכלן הראשי במשרד האוצר שפורסמה היום (ב'). לפי הסקירה, כ-2,000 דירות חדשות נמכרו במחירי שוק, ו-900 במסגרת יוזמת "מחיר למשתכן", ומדובר במספר הגבוה מאז דצמבר 2017.

 

 

 

סך העסקאות בחודש אוקטובר עמד על 8,400 דירות - עלייה של 33% לעומת החודש המקביל אשתקד, בו חל חג הסוכות - כמעט 900 מהן רכישות מסובסדות במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן". בניכוי העסקאות המסובסדות הסתכם מספר העסקאות ב-7,500 דירות – היקף דומה לממוצע העסקאות בשוק החופשי בחודשים יוני-אוגוסט האחרונים, ונמוך ב-10% בהשוואה לרבעון הראשון השנה.

 

"בממוצע דו-חודשי של חגי תשרי, דהיינו החודשים ספטמבר-אוקטובר, נרשמה יציבות במספר העסקאות", נכתב.

 

סך הדירות החדשות שנמכרו בחודש אוקטובר עמד כאמור על 2,900 דירות. בהשוואה לאוקטובר אשתקד נרשמה עלייה של 39% במכירות הקבלנים בשוק החופשי. גם כאן מיוחסת העלייה בחלקה למיעוט היחסי של ימי עבודה באוקטובר אשתקד על רקע חג הסוכות. בסיכום דו-חודשי של חגי תשרי (ספטמבר-אוקטובר) נרשמה עלייה מתונה של 5% במכירות הקבלנים בשוק החופשי בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

 

 צילום: דוד הכהן

 

עוד על פי נתוני הכלכלן הראשי, בחודש אוקטובר נרכשו קרוב ל-1,100 דירות ע"י משקיעים, גידול של 5% לעומת אוקטובר אשתקד. ואולם בחישוב דו-חודשי (ספטמבר-אוקטובר) שנעשה על מנת לנטרל את השפעת חגי תשרי, נרשמה ירידה חדה של 24% ברכישות המשקיעים בחודשיים האלו.

 

כשיעור מתוך סך העסקאות, נותר משקל רכישות המשקיעים בחודש אוקטובר על רמה נמוכה של כ-13%, בדומה לרמתו בשלושת החודשים הקודמים ונמוך מאוקטובר אשתקד, אז עמד משקל המשקיעים על 17%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x