$
חדשות נדל

לראשונה: תוכנית פינוי בינוי תשלב מגורים עם מגדל משרדים, מסחר ומבנה ציבור

ל"כלכליסט" נודע שהוועדה המחוזית במחוז ת"א דחתה את כל ההתנגדויות שהוגשו לתוכנית ברחוב בר-כוכבא בבני ברק ואישרה אותה למתן תוקף; התוכנית תכלול 5 בנייני מגורים הכוללים מסחר ומגדל של 58 קומות; העירייה תקבל שטח של 5,100 מ"ר שישמש כמבנה ציבור

דותן לוי 16:0819.11.18

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז ת"א דחתה את ההתנגדויות שהוגשו לתוכנית הפינוי בינוי ברחוב בר-כוכבא בבני ברק והחליטה לתת לה תוקף, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בתוכנית חדשנית שכוללת לראשונה עירוב שימושים של מגורים, מסחר, מבנה ציבור ומשרדים בפרויקט לפינוי בינוי.

 

 

 

מדובר בתוכנית שיזמה חברת ענב המשתרעת על שטח של כ-10 דונם בין הרחובות בר-כוכבא ממזרח, יהושוע בן-נון מצפון, ז'בוטינסקי מדרום ומרכז דן במערב. במסגרת התוכנית ייהרסו 153 דירות בתשעה בנייני מגורים ישנים בני 3 קומות ברחוב בר כוכבא ובמקומם יוקמו חמישה בנייני מגורים של שש קומות מעל קומת מסחר לאורך רחוב בר-כוכבא, המהווה את הכניסה הראשית למתחם התעסוקה של בני ברק - ה-BBC. תוכנית המגורים תכלול מספר שווה של יחידות דיור (153), כך שהיזמים יגזרו את הרווח היזמי בפרויקט מחלק המסחר וחלק המשרדים.

 

הדמיה של התוכנית הדמיה של התוכנית הדמיה: ישר אדריכלים

 

 

לצד המגורים, אושרה הקמת מגדל משרדים בגובה של 58 קומות בפינת הרחובות ז'בוטינסקי ובר-כוכבא, שאותו תוכל לשווק החברה בתמורה לפינוי מתחם המגורים. כמו כן יוקצה לעיריית בני ברק שטח של כ-5,100 מ"ר שישמש כמבנה ציבור. התוכנית מאפשרת לחברת ענב לבנות בניין משרדים בשטח כולל של 77 אלף מ"ר, כאשר השטחים בבניין יוצעו בחלקם למכירה ובחלקם להשכרה. בעתיד, מעבר לנגישות לצירי הרחובות ז'בוטינסקי, דרך בן גוריון ורחוב אבא הלל, צפויה לקום בסמוך למתחם תחנה של הרכבת הקלה.

הדמיה של התוכנית הדמיה של התוכנית הדמיה: ישר אדריכלים

 

לתוכנית היו מספר התנגדויות שכאמור נדחו כולן, 3 התנגדויות מתוך ה-5 שנידונו במסגרת ועדת המשנה להתנגדויות, עסקו בזכויות הקניין של הדיירים וטענו לפגיעה בהם ולרווח של היזמים והעירייה על חשבון בעלי הדירות. בוועדה דחו את ההתנגדויות האלו וציינו כי טרם הוגשו טבלאות איחוד וחלוקה ורק כאשר אלה יוגשו ניתן יהיה לטעון לגביהם. כמו כן ציינו בוועדה, כי לאור מצבם הרעוע של המבנים אין ספק כי היא תיטיב עם בעלי הדירות. לפי חברת ענב, עד כה חתמו על התוכנית 80% מבעלי הדירות. את התוכנית ערך משרד אבנר ישר אדריכלים.

 

"תוכנית מהפכנית"

 

אפי כץ, מנכ"ל ומבעלי חברת ענב, אמר כי מדובר בתוכנית מהפכנית המשלבת בין האינטרסים של כל השחקנים במתחם: הדיירים, הרשות המקומית והיזם, "על מנת לאפשר התחדשות של האזור הצענו לפנות את הדיירים לאזור אחר בעיר כדי לאפשר בנייה של מגדלי משרדים נוספים, אולם הדיירים ביקשו להמשיך ולהתגורר באזור בשל מיקומו הייחודי בסמוך לתחנת הרכבת הקלה שנבנית. השילוב של פינוי בינוי הכולל מגורים ותעסוקה מאפשר לדיירים לקבל דירות חדשות בבניינים נמוכים המתאימים לאורך חייהם, מצד שני, העירייה תוכל לנצל את המתחם שיתפנה להקמת מגדל משרדים יוקרתי נוסף שיגדיל את הכנסותיה מארנונה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x