$
חדשות נדל"ן

שנתיים לאחר אסון קריסת חניון הברזל: אפריקה ישראל ודניה סיבוס מתחילות בבנייתו מחדש

עיריית תל אביב הוציאה היתר לבנייתו מחדש של החניון, שקריסתו הובילה ל-6 הרוגים ו-24 פצועים. דניה סיבוס, שבעת פעילותה התרחש האסון, תחל בבניית החניון

נמרוד בוסו 11:5007.11.18

עיריית תל אביב הוציאה אתמול (ג') היתר לבנייתו מחדש של "חניון הברזל" בשכונת רמת החייל בתל אביב. זאת, שנתיים וחודשיים לאחר שקריסת החניון במהלך בנייתו הובילה למותם של שישה פועלים ולפציעת 24 נוספים. בעקבות הוצאת ההיתר החלה חברת דניה סיבוס, שבעת פעילותה התרחש האסון, בבניית החניון מחדש.

 

על הוצאת ההיתר דיווחה אתמול חברת "אפריקה ישראל נכסים", אשר מקימה את החניון עבור החברה העירונית "אחוזות החוף", ותהיה אחראית על תפעולו ל-20 שנה. החברה המבצעת של הפרויקט נותרה כאמור "דניה סיבוס". שתי החברות מקבוצת אפריקה ישראל להשקעות.

 

"לאור התקשרותן של החברה והמזמינה בתוספת להסכם הזיכיון, לפיה יחודשו העבודות להקמתו של החניון על ידי החברה ועל ידי דניה סיבוס, החברה מעדכנת כי ביום 6.11.2018 התקבל היתר הבנייה להקמתו מחדש של החניון", נכתב בהודעת אפריקה ישראל נכסים.

 

 

 

חניון הברזל לאחר הקריסה חניון הברזל לאחר הקריסה צילום: יאיר שגיא

 

 

על פי התוכנית לבניית החניון, הממוקם בפינת הרחובות הברזל והנחושת, צפוי שטחו הבנוי של החניון לעמוד על 17 אלף מ"ר, ולכלול 540 מקומות חניה בארבעה מפלסים תת קרקעיים.

 

אסון קריסת החניון ארע בספטמבר 2016, כאשר קריסה של תקרת החניון העליונה הובילה לקריסות נוספות של התקרות בקומות התחתונות. הליך חילוץ ההרוגים ארך מספר ימים. בעקבות המקרה נפתחה חקירת משטרה בחשד לרשלנות נגד המתכננים והחברה המבצעה דניה סיבוס. זו ארכה לא פחות משנתיים, וגררה ביקורת לגבי סחבת. רק לאחרונה העבירה המשטרה ממצאיה לבחינת הפרקליטות.

 

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה: "ההיתר יצא לאחר הליך מקצועי ארוך שכלל בדיקות מפורטות והצגת כל האישורים הנדרשים לנושא שלד וכדומה על ידי מבקשי ההיתר".

 

מקבוצת אפריקה ישראל לא נמסרה התייחסות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x