$
נדל

הצלחה חלקית למחיר למשתכן בת"א: מתחם אחד שווק מתוך שלושה

המתחם ששווק במתחם "מכבי יפו" בדרום העיר כולל 343 יחידות דיור, מהן 166 בהנחה; המחיר ההתחלתי - 1.62 מיליון שקל לדירת 85 מ"ר; מכרז חדש לשני המתחמים האחרים פורסם הערב

ענת דניאלי 19:1604.09.18

מכרז מחיר למשתכן במתחם "מכבי יפו" בדרום תל אביב הצליח חלקית - כך הודיעה הערב רשות מקרקעי ישראל (רמ"י). במכרז שווק בהצלחה מתחם אחד מתוך השלושה הכולל 343 יחידות דיור, כאשר 166 מהן יימכרו בהנחה במסגרת מחיר למשתכן והשאר בשוק החופשי.

 

המכרז שנסגר אתמול כלל שלושה המתחמים בהם כ-1,300 דירות, מהן כ-770 מוזלות במחיר למשתכן. המתחמים ששיווקם נכשל נכללים במכרז חדש שנפתח כבר הערב וייסגר ב-17 לחודש. במטה הדיור מקווים להצליח לשווק לקבלנים את כלל המכרז, וזאת על מנת שיוכלו להציע דירות אלה בהגרלה הצפויה החודש.

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט" לפני כמה ימים , מדובר במכרז בעל מורכבות רבה, בשל נוכחות של למעלה מ-20 דיירים מוגנים בשטח שאותם יהיה על היזמים הזוכים לפנות. כך לשכנראה זו חלק מהסיבה להצלחה החלקית במכרז.

 

המתחם שכאמור שווק בהצלחה, הכולל 343 יחידות דיור, הוא היחיד אשר בנייית הדירות המוזלות בו מותנית בכך שהדיירים המוגנים במתחם יפונו, ולכן לא צפוי כי דירות אלה יוגרלו לזכאי התוכנית בהגרלה הגדולה בספטמבר הקרוב.

 

במענה לפניית "כלכליסט" בפרסומי העבר, הבהירה רמ"י כי "לא יוגרלו דירות שהיתר הבנייה שלהן מותנה בפינוי מחזיקים, גם אם מדובר בפינוי יחיד".

  

החברות שזכו בשותפות בהקמת הפרויקט הן אקרו נדל"ן ואשדר. על פי רמ"י, המחירים יהיו החל מ-1.62 מיליון שקל לדירות 85 מ"ר, 1.88 מיליון שקל לדירת 100 מ"ר, ו-2.23 מיליון שקל לדירת 128 מ"ר. לפי ניתוח של רמ"י, המחירים משקפים הנחה של 15% - עד 395.4 אלף שקל.

 

מבנים במתחם מכבי יפו מבנים במתחם מכבי יפו צילום: ענת דניאלי

 

במכרז הוגשה עוד הצעה אחת בלבד עבור המתחם הספציפי מתוך השלושה, ע"י שותפות החברות אלעד מגורים וצמח המרמן.

 

מרמ"י נמסר כי היא פרסמה מחדש את המכרז המתייחס לשני המתחמים אליהם לא הוגשו הצעות. המכרז החדש כולל שני מתחמים בהם 939 דירות, מהן 611 שישווקו בהנחה בתוכנית מחיר למשתכן והשאר לשוק החופשי .

 :

לטענת רמ"י, בעקבות ביצוע התאמות הנדרשות במכרז הוא צפוי להיסגר ב-17 לחודש. "הגורמים המקצועיים ברמ"י מעריכים כי לאחר ביצוע ההתאמות, ומתן הזמן הנוסף ליזמים – ייסגר המכרז בהצלחה", נמסר.

 

התחרות במכרז הנה שילוב של מחיר למ"ר במחיר למשתכן בו מחיר מקסימום שניתן להציע (המוזל ביותר) , והמחיר הגבוה ביותר שיוצע לשוק החופשי. כאשר ההתאמות שבוצעו הן העלאת את מחיר המקסימום במחיר למשתכן מ-14.9 אלף שקל ל-15.3 אלף שקל למ"ר בנוי והורידו את מחיר המינימום בהצעות למגרשי השוק החופשי בשני המתחמים. תנאים נוספים טרם פורסמו וצפויים מחר עם עדכון חוברת המכרז.

  

אשדר מקבוצת אשטרום ואקרו נדל"ן מסרו בתגובה כי הגיעו להסכמים מוקדמים עם רוב המחזיקים בקרקע לפינוי תוך כמה חודשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x