$
חדשות נדל"ן

בזק נדרשת לשלם היטל השבחה של 143 מיליון שקל על מכירת "מתחם סקיה"

לדברי החברה, תשלום ההיטל וכן תשלום דמי היתר בסך 148 מיליון שקל יוריד את רווח ההון שתרשום מהעסקה מ-400 ל-250 מיליון שקל

ענת דניאלי 11:0806.08.18

בזק נדרשת לשלם היטל השבחה בסכום של 143.5 מיליון שקל על מימוש הנכס במתחם סקיה (צומת מסובים) בחודש ינואר השנה. כך דיווחה החברה הבוקר (ב'). 

 

 

 

בחודש מאי דיווחה החברה כי התקבלה דרישה מרשות מקרקעי ישראל לתשלום דמי היתר על התוכנית להשבחת הנכס והקמת הפרויקט במקום שאושרה קודם לחתימת ההסכם למכירה, אשר במסגרתה נדרשה החברה לשלם כ-148 מיליון שקל.

 

אתמול התקבלה דרישת התשלום של היטל ההשבחה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה אור יהודה. החברה כבר הגישה השגה על הדרישה והיא "לומדת את דרישת היטל ההשבחה, לרבות עניין חבותה לשאת בהיטל, כולו או חלקו, במישור היחסים ההסכמי מול רמ"י", נכתב בדיווח.

 

עוד ציינה החברה כי במידה ותידרש לשאת בעלויות המלאות של היטל ההשבחה ודמי ההיתר שעליה לשלם מחודש מאי בסך 148 מיליון שקל, רווח ההון שיירשם בדוחותיה הכספיים ממכירת הנכס צפוי לרדת מכ-400 לכ-250 מיליון שקל. החברה הוסיפה כי להערכתה "הסכום הכולל הסופי של דמי ההיתר והיטל ההשבחה שהיא תידרש לשלם צפוי להיות נמוך וייתכן שאף נמוך מהותית מסכום הדרישות הכולל".

 

בזק מכרה את מתחם סקיה בצומת מסובים בחודש ינואר האחרון בתמורה ל-497 מיליון שקל למיכאל נעימי בעלי מגדלי נעימי, לאחר ששווי המתחם הוערך בכ-460 מיליון שקל בדו"חות השנתיים. הצפי היה כי רווח ההון ממכירת הנכס הוא כ-400 מיליון שקל, וכי הסכום הסופי תלוי באגרות והיטלים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x