חדשות נדל"ן

אושרה תוכנית למגדל בן 45 קומות בצומת עלית ברמת גן

הוועדה המחוזית אישרה את התוכנית, שתתפרס על פני 14 דונם. המגדל מיועד למסחר ותעסוקה ונמצא בסמוך למגדל של 60 קומות המיועד למגורים; 1,000 מ"ר יועברו לעירייה לצורכי ציבור

דותן לוי 13:1114.01.18

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב אישרה תוכנית להקמת מגדל תעסוקה ומסחר בן 45 קומות ב"צומת עלית" ברמת גן. התוכנית תתפרס על שטח כולל של 14 דונם, בין הרחובות ז'בוטינסקי בצפון וארלוזורוב בדרום וצומת עלית ממערב.

 

התוכנית הופקדה לוועדה המחוזית בסוף יולי 2016, וכוללת מגדל בשטח של 33 אלף מ"ר לתעסוקה ו- 3,000 מ"ר למסחר, וזאת לצד מגדל מגורים שיתנשא לגובה של כ-60 קומות שנקבע בתוכנית קודמת. בנוסף לשטחים לתעסוקה ולמסחר, נקבעו בתוכנית כי 1,000 מ"ר יוקצו לטובת שטחי ציבור.

התוכנית כוללת מעבר לציבור הולכי הרגל שיחבר בין מגדל התעסוקה למגדל המגורים ברחוב ארלוזורוב. ומחייבת נטיעות עצים לצד חזית מסחרית לרחוב ז'בוטינסקי וזאת על מנת לעודד תנועת הולכי רגל.

 

הדמיית המגדל הדמיית המגדל הדמיה: טיטו אדריכלים

 

במסגרת התוכנית, בוטלה מנהרה תת קרקעית לנסיעת כלי רכב שהייתה אמורה לעבור תחת המבנה ההיסטורי של בית החרושת "עלית" המיועד לשימור. זאת מתוך כוונה שלא לפגוע במבנה שיש לו ערך היסטורי ואדריכלי בהתפתחות העיר. במקום המנהרה, התוכנית מציעה כניסה חלופית מרחוב ז'בוטינסקי דרך רחוב הגלעד.

 

בהקשר זה ציינה הוועדה בהחלטתה כי ביטול המנהרות תורם ליצירת רחובות עירוניים שוקקים המעודדים תנועת הולכי רגל ורוכבי אופניים, העדיפים על פני רחובות משוקעים המשרתים אך ורק רכבים ולא תורמים דבר לאיכות המרחב הציבורי ולכלל המשתמשים בו, ואף יוצרים ברוב המקרים חללים חשוכים.

 

עוד ציינה הוועדה בהחלטתה כי התוכנית לא כוללת תוספת של מקומות חנייה, וזאת בהתאם למדיניות הוועדה בכל הקשור לתוכנית בנייה הגובלות בציר להסעת המונים ובסמיכות של מטרים ספורים בלבד לתחנת רכבת קלה.

 

המגדל תוכנן על ידי האדריכל יואב אומן ממשרד טיטו אדריכלים, ויוזמי התוכנית הם החברות גן עלית וחברת עלית טופ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x