$
חדשות נדל"ן

אושרה להפקדה תוכנית המתאר של נתניה: תגדיל את העיר ל-350 אלף תושבים

במסגרת התוכנית יתווספו לעיר 35 אלף דירות ; כ-8 מיליון מ"ר עבור שטחי תעסוקה ומסחר, ו-7,700 חדרי מלון

דותן לוי 12:1009.10.17

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז מרכז החליטה להפקיד את תוכנית המתאר לעיר נתניה הכוללת תוספת של כ-35 אלף יחידות דיור אשר יגדילו את היקף האוכלוסיה בעיר עד ל-350 אלף תושבים. מדובר בתוכנית שמקודמת בעיריה ובמוסדות התכנון כבר למעלה מ-7 שנים ואמורה לספק מענה תכנוני לעיר עד לשנת 2035.

 

כאמור, התוכנית צפויה להגדיל את אוכלוסית העיר אשר מונה כיום כ-220 אלף תושבים, ולהוסיף ל-70 אלף היח"ד הקיימות 35 אלף יח"ד חדשות. בתחום התעסוקה מדובר על תוספת של כ-5.8 מיליון מ"ר של מסחר ותעסוקה, וכן תוספת של 700 חדרי מלון ו-800 אלף מ"ר של שטחי ציבור.

 

במסגרת התוכנית יוקמו צירי תחבורה עירוניים שיאחדו את העיר החצויה כיום על ידי כביש החוף, ליחידה עירונית אחת. מדובר בצירים עירוניים שיחברו את מזרח העיר עם מערבה. כמו כן, יוקם ציר עבור מערכת תחבורה עתירת נוסעים ממזרח לכביש החוף, שיחצה את העיר מצפון לדרום ויעבור באזור התעשייה.

 

קו החוף של נתניה (ארכיון) קו החוף של נתניה (ארכיון) צילום: עמית שעל

 

התוכנית קובעת רצף של שטחים פתוחים ("צירים ירוקים") שיחצו את העיר ממזרח למערב לטובת הציבור, ובהם: שדרה אורבנית לאורך רחוב הרצל, ציר הכולל את חורשת הסרג'נטים, הקריה האוניברסיטאית והפארק העירוני המרכזי "פארק הלב הירוק" ומסתיים בחוף הים. וציר המתחיל בשטחי אזור הנופש המטרופוליני אילנות ועובר דרך המכללה, שלולית החורף, שמורת האירוסים ושמורת פולג. לאורך צירים אלה יוקמו שבילי אופניים והולכי רגל.

 

כמו כן, התוכנית קובעת כלים תכנוניים להתחדשות עירונית בשכונות העיר הוותיקות בעיקר במרכז העיר ובאזורי התעסוקה. כך למשל התוכנית תאפשר את הגדלת אזורי התעסוקה של העיר לצד שטחי המגורים, ותעודד בנייה לגובה לאורך צירים ראשיים.

 

התוכנית הוגשה על ידי עיריית נתניה ונערכה ע"י משרד יער אדריכלים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x