שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

משפחת קסטיאל תבנה בניין מגורים ומגדל משרדים במתחם הרהיטים בדרום ת"א

המבנה המשמש כחנות רהיטים וכגן אירועים יעבור שימור ובצמוד לו יוקמו מגדל משרדים של 17 קומות ומבנה מגורים שבו 102 יח"ד; לקסטיאל יש אפשרות להמיר חלק משטחי התעסוקה לטובת מגורים

דותן לוי 19:1501.10.17

מתחם האירועים וחנות הרהיטים של משפחת קסטיאל בדרום תל אביב יהפכו לאזור משרדים ומגורים, כך אישרה לאחרונה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב אשר הפקידה את התוכנית.

 

התוכנית מתפרסת על שטח כולל של 4.8 דונם שכיום משמש למלאכה, וממוקם בין הרחובות אבולעפיה ממזרח, משה מאור ממערב, קיבוץ גלויות בדרום ואלפסי בצפון.

 

הדמיית מתחם קסטיאל הדמיית מתחם קסטיאל הדמיה: אדריכלית סיגל סרוסי

 

 

התוכנית מציעה הקמת שני בניינים - מבנה בן 17 קומות שחזיתו לרחוב קיבוץ גלויות וישמש לתעסוקה או מלונאות, ומבנה מגורים בן 7 קומות הפונה לרחוב אלפסי ובו 102 יחידות דיור, כש-10% מתוכן תהיינה מיועדות להשכרה.

 

הדמיית מתחם קסטיאל הדמיית מתחם קסטיאל הדמיה: אדריכלית סיגל סרוסי

כמו כן, התוכנית משמרת מבנה היסטורי המצוי במתחם, שנבנה באמצע שנות ה-40 של המאה הקודמת כבית חרושת חנוך שפיגל לטקסטיל. שטחי המגורים בתוכנית הם בהיקף של 7,450 מ"ר (שטחים עיקריים), כך ששטח ממוצע של דירה יעמוד על כ-75 מ"ר. בקומת הקרקע ייבנו שטחי מסחר ותעסוקה בשטח של 1,350 מ"ר.

 

במבנה השני, מתוכננים שטחי תעסוקה ומסחר של 8,800 מ"ר, מהם ניתן יהיה להמיר כ-2,000 מ"ר לטובת מגורים ולבנות עד 28 יח"ד. עוד עולה מהתוכנית שבלב המתחם יוקם פארק פתוח וירוק שיתפרס על שטח של כ-519 מ"ר.

 

יו"ר הוועדה המחוזית תל אביב, דניאלה פוסק, ציינה כי "מדובר בתוכנית שיוצרת איזון בין שימור לבין תכנון עכשווי ומודרני. התוכנית משדרגת את האזור באופן משמעותי, מאזור הנמצא כיום בשולי העיר ובמצב תחזוקתי ירוד - למתחם המשלב מסחר, תעסוקה ומלונאות לצד מגורים וגן גדול בלב המתחם". התוכנית נערכה ע"י אדריכלית סיגל סרוסי והינה ביוזמה של משפחת קסטיאל ומספר שותפים.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x