$
חדשות נדל"ן

נחשף בכלכליסט

239 דירות גם למשפרי דיור במחיר למשתכן

מעתה יוכלו בעלי דירות להשתתף בהגרלות מחיר למשתכן. יתחרו על דירות בשלושה פרויקטים בצפון, ויתחייבו למכור את ביתם הנוכחי תוך שנה

ענת דניאלי 08:3526.09.17

לראשונה במסגרת יוזמת "מחיר למשתכן" גם משפרי דיור יהיו זכאים להשתתף בהגרלות לרכישת דירות מוזלות. עד עתה היו ההגרלות פתוחות רק לרוכשי דירה ראשונה. מעכשיו משפרי הדיור יוכלו להתחרות על 239 דירות מוזלות, בפרויקטים בקריית ביאליק, קריית מוצקין ומעלות. ההרשמה להגרלות נפתחה ביום ראשון, חודשיים לאחר חשיפת "כלכליסט" בנושא, ותסתיים ב־29 באוקטובר.

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט", פתיחת ההגרלות למשפרי דיור מתרחשת בפרויקטים אשר בהם לא הצליחו היזמים לשווק את כלל הדירות לזכאים חסרי דירה, ואשר בהם לפחות 10% מכלל הדירות בפרויקט טרם נמכרו (או לפחות 25 דירות).

 

במקרה שבו מספר הדירות שלא נמכרו נמוך יותר, רשאי היזם למכור את הדירות באופן עצמאי למשפרי הדיור גם ללא צורך בהגרלה - אך רק לרוכשים שהוציאו תעודת זכאות של משרד השיכון. בשני המקרים, מוצעות הדירות למשפרי הדיור במחיר מוזל, הזהה לזה שבו הוצעו לחסרי הדירה.

 

אם גם באופן זה לא יצליח הקבלן למכור את כל הדירות בפרויקט, הוא יהיה רשאי להוציא את הדירות למכירה בשוק החופשי, במחיר של מחיר למשתכן לרוכשים שלא יתבקשו להציג תעודת זכאות של משרד השיכון.

 

השטח שעליו נבנה הפרויקט בקריית ביאליק. הקרבה לבית הקברות הבריחה מתחרים השטח שעליו נבנה הפרויקט בקריית ביאליק. הקרבה לבית הקברות הבריחה מתחרים צילום: אלעד גרשגורן

 

 

דירה במקום דירה

 

בניגוד לחסרי הדירה, אשר יכולים להנפיק תעודת זכאות באופן מקוון, על משפרי דיור המעוניינים בהוצאת תעודת זכאות עדיין מוטל לגשת באופן פיזי לאחד מסניפי החברות שנשכרו על ישי משרד השיכון לצורך הנפקת התעודות - מילגם, עמידר או אלונים.

 

על פי הקריטריונים של משרד הבינוי והשיכון, משפרי דיור הזכאים להשתתף בהגרלה הם אזרחים בני 35 ויותר, או תא משפחתי אשר בו בני הזוג או אחד מהם הוא בעל דירת מגורים יחידה, או שהיתה בבעלותם דירת מגורים יחידה בשש השנים האחרונות, ואשר מתכוונים לרכוש דירה שנייה ומצהירים כי ימכרו את דירתם הנוכחית בתוך שנה מיום האכלוס.

 

במקרים רבים, הסיבה לאי רכישת הדירות המוזלות על ידי זכאים חסרי דירה היתה גודלן, אשר מצד אחד אינו מתאים לרוכשי דירה שהם זוגות צעירים או רווקים, כלומר משפחות קטנות או בלי ילדים; ומצד שני הגודל מייקר מאוד את מחיר הדירה. לעומתם, לאוכלוסיית משפרי הדיור יש כוח קנייה גדול יותר, ולעתים קרובות הם מחפשים דירות גדולות יותר בשל הרחבת המשפחה.

 

יש גם מענק

 

כאמור ההגרלות הפתוחות כעת למשפרי הדיור הן בפרויקטים בקריית ביאליק, בקריית מוצקין ובמעלות. בקריית ביאליק בפרויקט שבונה חברת גיא ודורון לוי ובו נותרו 162 דירות, לפי מחיר של 9,629 שקל למ"ר.

 

בפרויקט זה נרשמו ביטולים רבים, בין היתר לאחר שהתגלה כי חלקו משקיף אל בית קברות. הגרלה נוספת שפתוחה למשפרי הדיור היא בפרויקט של סלע בינוי והשקעות בקריית מוצקין, שם נותרו 38 דירות בתמחור של 9,646 שקל למ"ר, ובמקרה זה נראה כי הדירות היקרות יותר הן אלה שנותרו.

 

במעלות פתוח להרשמה פרויקט של היזם ורדים השקעות, בו נותרו 39 יחידות דיור במחיר התחלתי של 6,883 אלף שקל למ"ר, זאת בנוסף למענק של 60 אלף שקל. זאת מתוך 247 דירות בכלל הפרויקט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x