$
חדשות נדל"ן

קבינט הדיור הגדיל ל-50% שיווק של יח"ד מחיר למשתכן בשוק החופשי בפריפריה

עוד אושרו הגדלת הנחות על הקרקע בשל חוסר כדאיות כלכלית במכרזים אלה ליזמים והקלות להסכמי גג בפריפריה והרחבת הסכמי גג ב-75 אלף יח"ד נוספות

ענת דניאלי 14:2414.08.17

קבינט הדיור בראשות שר האוצר משה כחלון, אישר היום (ב') אישר שורת החלטות הנוגעות לתוכנית מחיר למשתכן ולפריפריה. 

 

 

 

מדובר באפשרות להגדלת הנחות על הקרקע בשל חוסר כדאיות כלכלית במכרזים אלה ליזמים בעד 50% מהדירות שימכרו בשוק החופשי בפרויקטים אלה. זאת לעומת הסבסוד שניתן עד היום ב-20% מהדירות המשווקות בשוק החופשי.

 

עפ"י ההצעה שאושרה, יורחב סבסוד הפיתוח עבור יחידות דיור המשווקות בפרויקטי מחיר למשתכן בשוק החופשי מ-20 ל-40 אלף שקל ליחידת דיור. מטה הדיור הסביר כי שינוי זה נעשה על מנת להגדיל את הכדאיות הכלכלית ביישום התכנית ולהעמיק את גובה ההנחות בפריפריה. ולטענתם צעד זה צפוי להביא להצלחתם של פרויקטים נוספים במסגרת תכנית "מחיר למשתכן".

 

 

מתחם מחנה כורדאני בקריית מוצקין. מחיר למשתכן
מתחם מחנה כורדאני בקריית מוצקין. מחיר למשתכן צילום: דורון גולן

 

עפ"י ההצעה יורחב סבסוד הפיתוח עבור יחידות דיור המשווקות בפרויקטי מחיר למשתכן בשוק החופשי מ-20 ל-40 אלף שקל ליחידת דיור.

 

עוד אושר להרחיב את היקף יחידות הדיור בהסכם גג בשנים 2017-2016. מככסת יחידות הדיור לחתימה על הסכמים בשנים אלו עמד על 150 אלף, ועתה המספר יורחב בעוד 75 אלף יחידות דיור לחתימה עד סוף השנה.

 

כאמור הקבינט אישר את הצעתו של גלנט להסכמי גג ברשויות מקומיות בפריפריה בהן ערך הקרקע הוא נמוך באופן יחסי ואינו מספק לקידום הסכם. במסגרת זו, נקבע כי לצורך חתימה על הסכם הגג ביישובים אלו יוקצו סך של עד 10,000 שקל ליחידת דיור לצורך העמקת סבסוד הוצאות למימון עבודות פיתוח תשתיות, ובכלל זה עבודות לפיתוח תשתיות על, להקמת מוסדות ציבורי ופיתוח תשתיות במרקם הוותיק.

 

עוד נקבע שכנגד תוספת הסבסוד, תתחייב הרשות המקומית לשווק את כלל יחידות הדיור הכלולות בהסכם וכן לעמוד בקצב הוצאות היתרי הבנייה אשר ייקבע בו. צעד זה צפוי להגדיל את היצע יחידות הדיור המשווקות וכן לקידום הסכמי גג ביישובי הפריפריה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x