$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

הפינוי־בינוי מגיע לצפון הישן של תל אביב

שיכון עובדי קופת חולים באזור רחוב בזל ייהרס, ובמקומו ייבנו שלושה בניינים בני 7 קומות שיכללו 196 דירות. הגינות הפנימיות יישמרו

אמיתי גזית 06:5029.06.17

פרויקט פינוי־בינוי הגדול ביותר בצפון תל אביב בשנים האחרונות עומד לצאת לדרך: שיכון עובדי קופת חולים הסמוך לרחוב בזל יהפוך בקרוב למתחם של דירות יוקרה המשתרע על שטח של 5.4 דונם.

 

 

במתחם חמישה בניינים בני חמש קומות ו־13 כניסות מהרחובות בזל מצפון, הר נבו ממזרח ויהושע בן נון ממערב. כעת הבניינים מסודרים בשני מלבנים שביניהם שתי גינות פנימיות. כיום יש במתחם 102 דירות והיזמים מתכוונים לבנות במקומן 196 דירות, כלומר להוסיף על הקיים 94 יחידות דיור. בסך הכל יכלול הפרויקט 20 אלף מ"ר בנוי. לשלושת הבניינים החדשים שיקומו יהיו אגפים שונים, והם יתנשאו לשבע קומות. גם הפרויקט החדש ייבנה סביב הגינות, באופן שיאפשר לכל דייר ותיק לקבל דירה חדשה במיקום דומה למיקום הדירה הישנה.

 

הדמיית פינוי בינוי בצפון הישן הדמיית פינוי בינוי בצפון הישן הדמיה: טוטם הדמיות

 

 

שטח כל דירה כעת עומד על כ־70 מ"ר, והקבוצה היזמית מציעה לדיירים דירה חדשה שתהיה גדולה יותר ב־9 מ"ר, מרפסת של 12 מ"ר, חניה תת־קרקעית ומחסן של 4 מ"ר. התוכנית מבוססת על תוכנית המתאר לרובע 3 שהופקדה ב־2014.

  

רחוב יהושע בן נון פינת בזל, תל אביב רחוב יהושע בן נון פינת בזל, תל אביב צילום: אוראל כהן

 

 

ל"כלכליסט" נודע כי ביום שני השבוע נערך כינוס של הדיירים עם היזמים: קבוצה המורכבת מהחברות הקבלניות תדהר, אקרו נדל"ן וחצור־וינלס. במהלך הכינוס הוצגו לדיירים התוכניות, ההסכם המתגבש אתם, המתווה ולוחות הזמנים. את 102 הדיירים מייצג שמאי המקרקעין אריה קמיל ממשרד קמיל, טרשנסקי רפאל. וכן משרד עורכי הדין קרן כהן בלחרסקי. את היזמים מייצג משרד עורכי הדין גינדי־כספי. האדריכלים הם מרק טופילסקי ויואש ינקוביץ ממשרד My Architects.

 

 

הדמיית פינוי בינוי בצפון הישן הדמיית פינוי בינוי בצפון הישן הדמיה: טוטם הדמיות

 

 

מחירי הדירות בפרויקט צפויים להיות גבוהים במיוחד, משום שכמחצית מהנכסים שישווקו בו יהיו דירות גן וגג, הנחשבות נדירות באזור זה. לדברי קמיל, כיום דירה ממוצעת במתחם שווה כ־3 מיליון שקל. "מימוש הפרויקט יוסיף לערכה לפחות מיליון שקל", הוא אומר. קמיל מעריך כי דירות הגן יכולות להימכר היום בכ־5 מיליון שקל, ודירות הגג ב־4.6 מיליון שקל. כך שבהערכה זהירה היקף המכירות של הפרויקט יעמוד על 400־350 מיליון שקל. עם זאת, דירות יוקרה בתל אביב נמכרות במחירים הרבה יותר גבוהים, ויש המעריכים כי גם במקרה הזה היזמים יוכלו לדרוש על דירות גג וגן הסמוכות לבזל סכומים גבוהים יותר.

 

גיל וינלס, מהנדס ומבעלי חצור־וינלס, מספר על הבחירה לשתף פעולה עם תדהר ואקרו נדל"ן: "כשאתה בא ל־102 דיירים באזור הזה צריך לבוא קילר, אחרת אתה לא מנצח. לכן חברתי לטובים ביותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x