$
חדשות נדל"ן

הרצליה תמשוך את תוכנית המתאר ותקיים הליך שיתוף ציבור מחודש

ראש עיריית הרצליה משה פדלון הודיע ליו"ר מטה הדיור אביגדור יצחקי על כוונתו למשוך את תוכנית המיתאר; הודיעה גם כפר סבא על כוונתה למשוך את תוכנית המתאר

דותן לוי 19:1321.06.17

בהמשך לישיבת המליאה של ועדת בנין עיר אשר התקיימה בתחילת החודש ראש העיר הרצליה משה פדלון הודיע היום רשמית כי ימשוך את תוכנית המתאר של העיר אשר אושרה בחודש מרץ השנה.

 

לפי העירייה הסיבה למשיכת התוכנית נובעת מחוסר שיתוף ציבור מספק, ראוי, מקצועי וכמתחייב, ראש העירייה נפגש היום עם מר אביגדור יצחקי, יו"ר המועצה הארצית לתכנון ובניה ויו"ר מטה הדיור הלאומי, בנושא זה, והודיע לו על כוונתו. בתחילת החודש העריכו בעיר כי לא יוכלו למשוך את התוכנית וכדי לתקן אותה ידרשו להקפיא אותה ולבצע בה שינויים תוך הליך של שיתוף ציבור. אך לאחר בירור הנושא הבינו בהרצליה כי מדובר במהלך אפשרי. השבוע הודיעו גם בעיר כפר סבא על כוונתם למשוך את תוכנית המתאר.

 

חוף אפולוניה. בשיחות עם תושבים אמר פדלון כי יציג לאוצר חלופות לתוכנית חוף אפולוניה. בשיחות עם תושבים אמר פדלון כי יציג לאוצר חלופות לתוכנית צילום: דרור עזרא

 

תוכנית המתאר אושרה להפקדה על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב בחודש מרץ השנה וכללה תוספת של 52 אלף יח"ד אשר צפויה להגדיל את אוכלוסית העיר מ-90 אלף תושבים כיום ל-200 אלף תושבים עד לשנת 2030.

 

במקביל לכך הודיע ראש העיר בפגישה עם תושבי שכונת נוף ים המתנגדים לבנייה בסמוך להם (תוכנית אפולוניה) כי יציג לאוצר מספר חלופות לתוכנית הותמ"ל לבניית 3,000 יח"ד וכן שטחי מסחר ומלונאות על קרקע שבעבר שימשה את מפעל תע"ש .

 

בין החלופות שצפויות לעלות, תוכנית לבנייה על קרקעות המט"ש הקיים של הרצליה אשר צפוי להיסגר. תוכנית זו צפויה לכלול כ-2,500 יח"ד וכן שטחי מסחר, תעשיה ומבני ציבור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x