$
בארץ

הופקדה תכנית מתאר שתכפיל את גודלה של בית שאן

התכנית כוללת 6,540 יחידות דיור, 710 חדרי מלון ו-470 אלף מ"ר עבור שטחי תעסוקה ומסחר. תושבת העיר: "היכן יעבדו כל התושבים החדשים שיקלטו?"

ענת דניאלי 13:3913.06.17

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה צפון שבמינהל התכנון, הפקידה תכנית מתאר כוללנית לעיר בית שאן, הכוללת תוספת של כ-6,540 יחידות דיור, ותיתן מענה להיקף אוכלוסייה של 28 אלף נפשות ואף מעבר לכך, כאשר בעיר מתגוררים כיום כ-18 אלף תושבים. בנוסף ליחידות הדיור, התכנית כוללת תוספת של כ-710 חדרי מלון, כ-470 חדרי אירוח וכן תוספת של כ-470 אלף מ"ר עבור שטחי תעסוקה ומסחר. 

ממנהל התכנון הסבירו כי התכנית מתמקדת בחיזוק והתחדשות המרקם הקיים לצד פיתוח אזורי מגורים חדשים במעטפת של הישוב. תכנית המתאר מציעה הרחבה משמעותית של אזור התעסוקה בסמוך לתחנת הרכבת ולמסוף המטענים המתוכנן בסמוך אליה. כמו כן, התכנית מעתיקה את תוואי הדרך האזורית מס' 71 מצפון לאזור התעשייה הקיים, תוואי זה עתיד להתחבר לכביש כניסה חדש למרכז העיר. בנוסף כוללת התוכנית את הרחבתו של הגן הלאומי "עתיקות בית שאן".

 

בית שאן, צפויה להכפיל את גודלה בית שאן, צפויה להכפיל את גודלה צילום: ערן יופי כהן

 

ישנה ביקורת בענף הנדל"ן סביב תכנון מסיבי שמתנקז רבות דווקא בערי הפריפריה שעשוי להוביל לנזק יותר מאשר תועלת. במיוחד באזורים מרוחקים בהם אין מספיק מקומות תעסוקה. בשיחה עם 'כלכליסט' אמרה תושבת בית שאן כי אינה מבינה את הצורך בהגדלה כה משמעותית של העיר: "אני חושבת שישנה הצפה בדירות והרבה תושבי חוץ במיוחד חרדים בעיר שקונים לצורך השכרה. העירייה לא בהכרח ערוכה להרחבה משמעותית כל כך במספר התושבים בעיר. גם היום השירות העירוני כמו פינוי זבל ותיקון תשתיות אינם הולמים. אולי הבעיה המטרידה ביותר היא נושא התעסוקה בעיר - היכן יעבדו כל התושבים החדשים שיקלטו?".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x