חדשות נדל"ן

בתוך 8 שעות בלבד: 11 אלף זכאים נרשמו להגרלת הענק בתוכנית מחיר למשתכן

במסגרת ההגרלה יימסרו 15 אלף יח"ד ב-24 ישובים בהם חיפה, ראשון לציון, נתניה, באר שבע, בית שמש, הרצליה ומודיעין; הודעות על הזכייה יימסרו לכלל הזוכים ב-14 באוגוסט

ענת דניאלי 14:0218.06.17

ההגרלה הגדולה עליה הכריז שר האוצר משה כחלון ביום רביעי האחרון במסיבת העיתונאים נפתחה אמש בחצות. במסגרת ההרשמה להגרלה יוכלו זוגות צעירים וכלל זכאי מחיר למשתכן להירשם להגרלה ב-24 יישובים בכל רחבי הארץ הכוללים כ-15 אלף דירות. ממשרד הבינוי והשיכון נמסר כי ב-8 השעות הראשונות לפתיחת האתר נרשמו להגרלה הגדולה כ-11 אלף זכאים, ומידי שעה מתווספים מאות זכאים להרשמה. עוד ציינו כי אין משמעות להרשמה מוקדמת וניתן לבצע את ההרשמה בשלושת השבועות הקרובים - כל זמן שהיא פתוחה ועד ל-9 ביולי.

 

במהלך התקופה הקרובה תשלח הודעה לזכאים שנרשמו להגרלות במסגרת ההגרלה הגדולה, שתפרט את ההגרלות אליהם הם רשומים, כך שיוכלו לוודא שאכן נרשמו לכל ההגרלות שהיו מעוניינים ובמסגרת זו יוכלו לשנות את המיקומים שביקשו. כמו כן, מידי שבוע יוציא משרד הבינוי והשיכון עדכון על ההגרלה המפרטת את מספר הנרשמים בכל הגרלה והגרלה.

 

הודעות הזכייה יימסרו לכלל הזוכים ביום ה-14 באוגוסט ועל פי משרד האוצר הם יוכלו לבחור את הדירה תוך שנה מיום הזכייה. כמו כן, הגרלה גדולה נוספת של כ-10,000 יח"ד תיפתח באוקטובר.

 

ההגרלה שנפתחה היום תכלול דירות ב-24 היישובים הבאים: חיפה, ראשון לציון, נתניה, באר שבע, בית שמש, הרצליה, מודיעין, רמלה, רעננה, ראש העין, יבנה, נצרת עילית, קריית ביאליק, גדרה, אופקים, מגדל העמק, כפר יונה, טירת הכרמל, עתלית, שלומי, פרדסיה, מצפה רמון, מרכז שפירא וחריש. סדר ההגרלות הוא מהיישוב הגדול לקטן, ויש בידי הזוכים אפשרות לבחור שלוש ערים שבהן יעדיפו לגור.

 

כמו כן, יש לשים לב לעדיפות ביחס לקצב ההגרלות. באתר מחיר למשתכן סיפקו דוגמא שתסביר כי מי שנניח רוצה להירשם להגרלות בחיפה ובטירת הכרמל, אך מעדיף לזכות בטירת הכרמל מומלץ לקחת בחשבון שההגרלות בחיפה יבוצעו קודם וכך ייתכן מצב שבו יזכה בחיפה ולכן תבוטל הרשמתו לפרויקט בטירת הכרמל.

 

עוד נמסר ממשרד האוצר כי ההגרלה הגדולה מיועדת לזכאים השייכים לסדרה א' בלבד של מחיר למשתכן, מלבד ההגרלות בבית שמש ובנצרת פתוחות גם לנרשמי סדרה ב'. נציין כי כיום נותרו בסדרה א' כ-45 אלף זכאים שטרם מימשו את זכותם לדירה. כמו כן, טוענים במשרד האוצר כי לקראת סוף השנה יפתחו הגרלות נוספות לרושמים בסדרה ב'.

 

כחלון וגלנט במסיבת העיתונאים שנערכה בשבוע שעבר בה הודיעו על ההגרלה כחלון וגלנט במסיבת העיתונאים שנערכה בשבוע שעבר בה הודיעו על ההגרלה צילום: תומי הרפז

 

באתר מחיר למשתכן הכינו עמוד הכולל שאלות ותשובות לטובת הרשומים לתכנית שקצת מבולבלים ובצדק מההגרלה במבנה החדש. באחת השאלות נכתבה שאלה מה קורה במידה וזכו בהגרלה קודמת אבל היזם טרם יצר קשר, האם יכול להירשם להגרלה. ממשרד הבינוי והשיכון האחראי על העמוד כתבו כי יוכל להירשם לאחר ביטול הזכייה. את ביטול הזכייה אפשר לעשות באופן מקוון וכי הביטול עשוי להיקלט רק כעבור כמה ימים. המשמעות העולה מכך היא כי יתכן שנוכח השינוי במבנה ההגרלות יהיו חלק מהזוכים ובמיוחד אלו שטרם נפגשו עם היזם (וטרם הבינו בכלל במה זכו) שמתכוונים לבטל זכייתם ולנסות מזלם בהגרלה החדשה. לכן מעניין יהיה לראות בימים הקרובים כמה נרשמו להגרלה ומנגד כמה ביטלו במקומות בהם כבר זכו.

 

מי שלא יזכה בהגרלה הגדולה או כאלו שיבחרו לבטל זכייתם בהגרלה זו יוכל להירשם להגרלה גדולה נוספת של כ-10,000 יח"ד שתתקיים באוקטובר 2017. בין הערים שישתתפו בהגרלה זו ניתן יהיה למנות את אילת, בית דגן, מבשרת ציון, ראשון לציון, ראש העין, מודיעין ויישובים רבים נוספים ברחבי הארץ.

 

 

סדר ההגרלות בהגרלה הגדולה שנפתחה לרישום היום:

1. חיפה

2. ראשון לציון

3. נתניה

4. באר שבע

5. בית שמש

6. הרצליה

7. מודיעין

8. רמלה

9. רעננה

10. ראש העין

11. יבנה

12. נצרת עילית

13. קריית ביאליק

14. גדרה

15. אופקים

16. מגדל העמק

17. כפר יונה

18. טירת הכרמל

19. עתלית

20. שלומי

21. פרדסיה

22. מצפה רמון

23. מרכז שפירא

24. חריש

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x