$
חדשות נדל"ן

אאורה זכתה בהתמחרות לפרויקט פינוי בינוי בקריית ביאליק

הפרויקט יכלול 1,450 יח"ד וכן שטחי מסחר, וההכנסות ממנו מוערכות ב-1.9 מיליארד שקל

דותן לוי 13:4709.05.17

חברת אאורה זכתה בהליך התמחרות לפרויקט פינוי בינוי הכולל גם רכישת קרקע משלימה בקריית ביאליק בסמוך לקניון הקריון. הפרויקט צפוי לכלול עד כ-1,450 יח"ד וכן שטחי מסחר וההכנסות ממנו מוערכות ב-1.9 מיליארד שקל.

 

מדובר בהתמחרות שערך כונס הנכסים עו"ד סולי ש. וואנו שמונה לאחר הליך משפטי ארוך שהתנהל בין הדיירים במתחם לבין יזם קודם ובסופו בית המשפט אישר את הוצאתו מהפרויקט. את הדיירים מייצג עו"ד ד"ר אריאל פלביאן ממשרד עורכי הדין הרצוג פוקס נאמן. במסגרת הזכייה בהתמחרות, הוענקה לאאורה הזכות לפעול מול דיירי המתחם לקבלת אישוריהם להקמת הפרויקט וכן לרכישת 2 מגרשי השלמה לפרויקט, אשר נרכשו על-ידי היזם הקודם, הפנויים מכל מבנה וזמינים באופן מיידי להקמה. כעת, החברה פועלת להחתמת בעלי הזכויות על הסכמי פינוי בינוי לצורך קידומו המהיר של הפרויקט. החברה צופה כי כבר בשנת 2018 תחל הקמתו של הפרויקט.

יעקב אטרקצ'י יעקב אטרקצ'י צילום: ישראל הררי

 

על הקרקע חלה תב"ע (תכנית בניין עיר) בתוקף, כך שניתן להוציא היתרי בנייה לפרויקט באופן מיידי. מדובר בתב"ע מאושרת ל- 830 דירות ובניין משרדים הכולל כ-30 קומות בשטח של כ-30,000 מ"ר. בהתאם להקלות הרלוונטיות לפרויקט ובסמכות הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, ניתן להוסיף דירות בהיקף של 30% מהתב"ע המאושרת, כך שהפרויקט יגיע ל-1,079 יח"ד. בכוונת החברה להתחיל בביצוע מיידי של שלב א' של הפרויקט עפ"י התב"ע ובמקביל לפעול מול הוועדה המקומית, להמיר את שטחי המשרדים ולהגדיל את הזכויות בפרויקט.

 

הקרקע ממוקמת במרכז קרית ביאליק, סמוך לכניסה מכביש 4 ובמתחם שבין בין דרך רבין ורחוב העצמאות, מול קניון "הקריון". המתחם הקיים הוקם בשנות ה-50 וכולל כיום 280 דירות שיכון, אשר במקומם ייבנו 10 מגדלים בני כ-30 קומות למגורים וחזית מסחרית. כמו כן במסגרת הפרויקט ישוקמו ויפותחו השטחים הציבורים.

 

יעקב אטרקצ'י, בעלים ומנכ"ל אאורה, אמר בעקבות הזכיה בהתמחרות, " כחלק מהתכנית האסטרטגית שלנו, פעלנו עד כה בתחום ההתחדשות העירונית רק באזור גוש דן, אולם הפרויקט בקרית ביאליק הינו פרויקט ייחודי ומאתגר, במסגרתו תוקם שכונה שלמה בעיר. אני מאמין כי כיום, בהיעדר אלטרנטיבות של קרקעות פנויות, גם מחוץ לאזורי הביקוש, יש הצדקה לביצוע פרויקטים של התחדשות עירונית מחוץ לגוש דן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x