שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

פרסום ראשון

חיים אביטן ימונה לראש הרשות להתחדשות עירונית

שר השיכון והבינוי יואב גלנט הודיע על כוונתו למנות את ראש עיריית חדרה לשעבר ליו"ר הרשות שתקדם תוכניות פינוי בינוי ותמ"א 38 ברחבי הארץ בתיאום עם האוצר. המינוי כפוף לאישור הממשלה וועדת המינויים בשירות נציבות המדינה

אביב גוטר 20:5304.04.17

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, הודיע היום (ג') על כוונתו למנות את חיים אביטן, לשעבר ראש עיריית חדרה, לתפקיד יו"ר הרשות להתחדשות עירונית. את ההחלטה על המינוי קבע השר גלנט בתיאום עם שר האוצר משה כחלון. המינוי כפוף לאישור ועדת המינויים בנציבות שירות המדינה וטוען את אישור הממשלה.

 

יש לציין כי אביטן נחשד בעבר בחשד לביצוע מרמה והפרת אמונים, אך התיק נגדו נסגר על ידי פרקליטות מחוז חיפה בהיעדר ראיות. כחודש לאחר ההחלטה לסגור את התיק - בשנת 2013 - נעצר אביטן פעם נוספת על ידי המשטרה יחד עם 13 חשודים נוספים בחשד ללקיחת שוחד ועבירות נוספות מקבלנים שביצעו עבודות בעיר בתמורה לקידום פרויקטים והשגת היתרי בנייה. אולם גם פרשה זאת הסתיימה בלא כלום והמשטרה סגרה את התיק מחוסר ראיות.

 

ההחלטה למנות אותו לתפקיד החדש התקבלה לאחר שנבחנו ראשי ערים לשעבר כמועמדים לתפקיד וזאת לאור הניסיון המקצועי והאישי הדרוש לתפקיד זה.

 

קודם לתפקידיו הציבוריים, שימש אביטן כיו"ר ועד העובדים של בחברת בזק. אביטן, בן למשפחה בת 11 ילדים, גדל בשכונת בית אליעזר שבחדרה.

 

חיים אביטן חיים אביטן צילום: אוראל כהן

 

גלנט מסר כי "ראש הרשות להתחדשות עירונית הינו תפקיד אשר מחייב ידע מקצועי ושליטה בתחום המוניציפלי. מסיבה זו, בחרתי למנות ראש עיר לשעבר, חיים אביטן, לאחר שבחנתי מספר מועמדים לתפקיד. הרשות להתחדשות עירונית מייצגת את הפעילות הנרחבת למען הרחבת הבנייה ואת החשיבות הרבה, בעיניי, לתחום ההתחדשות העירונית".

 

במסגרת תוכנית הרשות להתחדשות עירונית, תהיה תוספת בנייה באזורים שהם כבר בנויים. הדבר חשוב במיוחד לאור המחסור במשאב הקרקע בישראל, הדבר יסייע להחייאת המרקם הבנוי, הכנסת שימושי קרקע חדשים, מניעת הזדקנות האוכלוסייה, ניצול יעיל של תשתיות ומוסדות ציבור מתרוקנים ושמירה על שטחים פתוחים.

 

 

 

התוכנית פועלת בשני מסלולים עיקריים: פינוי-בינוי ועיבוי – פרויקטים המקודמים ע"י רשויות מקומיות או ע"י יזמים, ופרויקטים של תמ"א 38. כיום ישנם 35 מתחמים בביצוע.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x