$
חדשות נדל"ן

ועדת הערר המחוזית אישרה את פתיחת מלון רמדה בחדרה - הראשון בעיר

בהחלטה קודמת הוועדה עצרה את פתיחתו של המלון, לאחר שהוגשה התנגדות של בעלי הדירות בכפר הים הצמוד אליו; המלון צפוי להיפתח כבר בחופשת פסח הקרובה

דותן לוי 16:5102.03.17

ועדת הערר של מחוז חיפה אישרה את פתיחתו של מלון רמדה בחדרה – המלון היחיד שנבנה עד כה בעיר - זאת לאחר שבחודש ספטמבר 2016 החליטה לעצור את פתיחת המלון עד להסדרת היתר הבנייה והסוגיות הנוגעות לבנייתו בעקבות התנגדות בעלי הדירות בכפר הים הצמוד אליו. בעקבות ההחלטה החדשה, המלון צפוי להיפתח כבר בחודש הקרוב ולפי בעליו, צפויה בו תפוסה מלאה כבר בחופשת הפסח הקרובה.

 

הטענות העיקריות שהעלו תושבי כפר הים היו כי היזמים הוסיפו לתוכנית אולם אירועים בניגוד להיתר, וכי המלון לא עומד בתקן החניה שניתן לו בהיתר. בנוסף טענו השכנים מכפר הים כי הצהרת היזם שחדר האוכל יהיה במרפסת פתוחה היא בניגוד לתוכניות.

 

בדיון הנוסף שהתקיים אתמול (ד') דחתה ועדת הערר את מרבית טענות כפר הים, מלבד נושא החניון הצפוני אשר לגביו ידרשו היזמים לבקש שימוש חורג. עם זאת, נכתב בהחלטה כי "אין בכך כדי למנוע את הפעלת המלון בהסתמך על מקומות החניה המוצעים בתחום המגרש".

 

 צילום: עידן תורג'מן, אמירי גן

 

המלון שייפתח הוא מלון 5 כוכבים שיכלול כ-180 סוויטות ב-22 קומות ובשטח של 16 אלף מ"ר, לא כולל מרכז כנסים של 1,400 מ"ר, מסעדות, בתי קפה ואולמות אירועים ועוד.

 

בעקבות ההחלטה הקודמת שמנעה את פתיחת המלון, איימו היזמים לפטר למעלה מ-150 עובדים שנשכרו לטובת העבודה בו, אך בהמשך סיכמו עם קבוצת ווינדהאם המנהלת את רשת המלונות רמדה ברחבי העולם כי הרשת תמתין עד לחודש מרץ ובמידה שעד אז לא יתקבל היתר, היא תבטל את הסכם תפעול המלון וכל העובדים יפוטרו. בשל מועד האישור, הרשת תישאר ולא היה צורך לפטר את העובדים.

 

מלון רמדה החל לקרום עור וגידים בשנות ה-90' כאשר החלה בנייתו של כפר הים – הכולל דירות נופש במספר בניינים על חוף ימה של שכונת גבעת אולגה בחדרה. במתחם החזיק בעבר איש העסקים מריו לזניק באמצעות חברת עונות ובהמשך אף החל בבניית המלון אך נעצר בסוף אותו עשור בשל קשיים כלכליים. גם מצב התיירות הקשה באותם הימים לא סייע לו.  לפני מספר שנים נרכש המקום על ידי היזם עודד תורג'מן, באמצעות חברת אמירי גן וחברת אספן גרופ של רוני צארום. שני היזמים חתמו על הסכם עם קבוצת ווינדהאם.

 

משה זנד מנהל מלון רמדה חדרה: "אנו שמחים על החלטת ועדת הערר לפתוח את המלון".

 

יו"ר אספן, גיא פרג, מסר: "אנו גאים להיות החלוצים בהבאת בשורת התיירות לחדרה והסביבה,

ולפתוח בעיר, לראשונה, את מלון רמדה. אנו בטוחים כי המלון יהווה מוקד משיכה לתיירים רבים, כמו גם יהווה תרומה משמעותית לתנופתה ולשגשוגה של העיר".

 

הנהלת כפר הים מסרה בתגובה: "תמיד היינו בעד פתיחת המלון ולכן אנו מברכים על פתיחתו הצפויה. למלון רמדה החדש אין מתחמי בילוי והנאה לאורחיו. מתקני המתחם, לרבות הבריכות וחדר הכושר הם בבעלות בלעדית של דיירי כפר הים, עד שיושג הסכם ראוי בין יזמי המלון לבין הדיירים. כל מאבקנו היה כנגד פתיחת שלושה אולמות אירועים שלא היו בתכנון המקורי של המלון, שחלקם יפעלו במרחק של 4.70 מטר מחדרי השינה שלנו, וכנגד ליקויים רבים נוספים שהתגלו במלון, ושבגינם בוטל ב-2015 היתר הבנייה שלו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x