$
חדשות נדל"ן

פינוי־בינוי ראשון ברעננה: הפרויקט ברחוב ברנדס קיבל אישור מהוועדה המחוזית

בניית הפרויקט, שהחל את דרכו בשנת 2002 ביוזמת דיירי הרחוב ונעצר, תחל תוך כמה חודשים. כיום כולל הפרויקט 4 בנייני שיכון של 3 קומות שבהם 39 דירות, ויתווספו להם עוד 81 דירות

דותן לוי 09:3907.12.15
פרויקט ההתחדשות העירונית במתכונת פינוי־בינוי המתוכנן ברחוב ברנדס 11–17 ברעננה זכה לאישור מהוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. מדובר בפרויקט שהחל את דרכו בשנת 2002 ביוזמת דיירי הרחוב, והחברה שקידמה איתם את הפרויקט היתה אשדר. עם זאת, הפרויקט נעצר לאחר שהוועדה המחוזית הפחיתה את מספר הדירות בו מ־150 ל־120. לפני כשבע שנים נטלה חברת רותם שני את המושכות במקום אשדר וביצעה לפרויקט תכנון מחדש.

כיום כולל הפרויקט 4 בנייני שיכון של 3 קומות שבהם 39 דירות. הבניינים במצב רעוע וסובלים מבעיות תחזוקה ותשתיות קשות. לפי התוכנית יתווספו למתחם 81 דירות. הפרויקט שייבנה יכלול 3 בניינים בני 8 קומות וכן חניון תת־קרקעי משותף. 30% מיחידות הדיור יהיו קטנות, בשטח של עד 85 מ"ר.

 

ברנדס 17-11 ברעננה. בעיות תחזוקה ותשתיות ברנדס 17-11 ברעננה. בעיות תחזוקה ותשתיות צילום: נמרוד גליקמן

 

עם קבלת התוקף בוועדה המחוזית ולאחר פרסום ברשומות יהיה אפשר לקבל היתר בנייה לפרויקט ולהתחיל בבנייתו בתוך חודשים אחדים. מדובר בפרויקט הראשון שצפוי להיבנות ברעננה במסגרת הליך של פינוי־בינוי. כיום יש כמה פרויקטים אחרים שמקודמים במקביל, אך אף אחד מהם לא נמצא בשלבים כה מתקדמים. לדברי איתן גינזבורג, סגן ראש העיר רעננה ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, "ב־20 השנים הקרובות העיר צפויה לגדול מ־83 אלף תושבים ל־120 אלף תושבים כמעט ורק באמצעות התחדשות עירונית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x