$
חדשות נדל"ן

פינוי בינוי ראשון ברחוב לה גארדיה בת"א

חברת בסר תחל לראשונה לפעול בפרויקט לפינוי בינוי בשיתוף עם החברה להתחדשות עירונית; הפרויקט ישווק במסגרת קבוצת רכישה ויכלול 275 דירות. בעירייה מתכננים להפוך את הרחוב לשדרה בדומה לאבן גבירול

דותן לוי 11:0730.11.15

התקדמות בפיתוחו של רחוב לה גארדיה בתל אביב. חברת בסר שבבעלות נחשון קיוויתי בשיתוף עם החברה להתחדשות עירונית שבבעלות לוי קושניר, עמי כחלון, טל גולדשטיין ודני שפירא מקדמות את הקמתו של פרויקט פינוי בינוי ברחוב אשר יכלול כ-275 דירות ב-4 בניינים בני 8 קומות מעל קומת מסחר. החברה להתחדשות עירונית הפועלת בתחום היא זו שיצרה את ההתקשרות עם דיירי הפרויקט והחתימה אותם וחברת בסר נכנסה לשותפות ותהיה אחראית על הצד ההנדסי והביצועי וכן על מימון הפרויקט ושיווקו במסגרת קבוצת רכישה.

 

כיום כולל המתחם 72 יח"ד ב-3 בנייני שיכון ישנים המשתרעים יחד על שטח של כ-9 דונם. על פי התוכנית, המתחם כולו יפונה כבר במהלך שנת 2016 לאחר קבלת היתר בנייה. במקומו ייבנה המתחם החדש, שבו יהיה גם חניון תת קרקעי משותף לכל הבניינים.

 

מדובר בפרויקט ראשון לחברת בסר בתחום הפינוי בינוי. החברה פעלה בשנים האחרונות בעיקר בהקמת מגדלי משרדים ומגורי יוקרה במגדלים. לדברי קיוויתי, הההחלטה להיכנס לתחום נובעת מכך שבתל אביב נותרו מעט מגרשים זמינים לבנייה והתחרות עליהם היא קשה ובהתאם המחירים מרקיעים שחקים. "הפרויקטים האלה הם פיתרון יפה והם מספקים מענה לכל אלה שכן רוצים להמשיך לגור בתל אביב", הוא אמר. הפרויקט יבוצע במודל חדשני ולפיו לכל דיירי הבניין מובטחות דירות בפרויקט החדש והם יקבלו עבורם ערבות חוק מכר בדומה לעסקה רגילה של רכישת דירה מקבלן, בעוד 203 יח"ד מכלל הפרויקט יהיו דירות שישווקו במסגרת קבוצת רכישה אשר תנוהל על ידי בסר. לדברי קיוויתי, עבורו מדובר בתחילת הפעילות בתחום זה. הוא חתם עם החברה להתחדשות עירונית על פרויקטים בהיקף של מעל 2,400 יחידות דיור שיבצועו בתצורה דומה.

 

הדמיית פרויקט לה גארדיה של בסר הדמיית פרויקט לה גארדיה של בסר צילום: 3dvision הדמיות ממוחשבות

 

בפרויקט שיקרא NEXT TEL AVIV, יוצעו דירות של 2 חדרים ועד דירות פנטהאוס במחירים של 19-24 אלף שקל למ"ר. כמו כן עד כה נמכרו בשלב המכירה המקודמת כ-80 דירות. השטח המסחרי של הפרויקט יימכר בנפרד.

 

בשנים האחרונות הפנו בעיריית תל אביב משאבים רבים לקידום וחידוש דרום מזרח העיר כאשר אחד הפרויקטים הבולטים הוא זה של רחוב לה גארדיה שתהפוך לשדרה בדומה לרחוב אבן גבירול. מדובר ברובע 9 שמשתרע על פני כ-2,000 דונם, שהינו חלק מתוכנית שאושרה בעירייה. בנוסף לפרויקט הנוכחי שייבנה ברחוב לה גארדיה 68-64 מתוכנן פרויקט דומה, בעברו השני של הרחוב (מספרים 71-65).
בטל שלח
    לכל התגובות
    x