$
חדשות נדל"ן

כחלון: "נפתור את משבר הדיור ונוודא שבעוד כמה שנים לא יהיה משבר חדש"

קבינט הדיור הכריז על שבעה מתחמים מועדפים הכוללים כ-30 אלף יחידות דיור ברמת גן, קרית אתא, באר יעקב, קצרין, אופקים ושפרעם שיקבלו עדיפות באמצעות הוותמ"ל

עמרי מילמן ושירות כלכליסט 14:2226.10.15

"אנחנו נצליח לפתור את משבר הדיור אבל האחריות שלנו היא לתכנן היום בשביל הדורות הבאים. אנחנו נתכנן מלאי משמעותי של דירות ונוודא שעוד כמה שנים לא יהיה כאן משבר דיור חדש. את הפירות של כ- 30 אלף דירות שהוכרזו היום יקטפו בעוד מספר שנים אזרחי המדינה", כך אמר היום (ב') שר האוצר משה כחלון בקבינט הדיור.

 

קבינט הדיור אישר היום את הצעת כחלון להכריז על שבעה מתחמים מועדפים לדיור ביישובים: רמת גן, קרית אתא, באר יעקב, קצרין, אופקים ושפרעם.

 

ברמת גן הכריז קבינט הדיור על שני מתחמים המצויים בדרום מזרח העיר, ובסמוך לתל השומר: גני אז"ר, הכולל 2,200 יח"ד ותל השומר דרום הכולל 3,000 יחידות דיור. בקרית אתא הכריז הקבינט על מתחם המצוי בצפון העיר אשר יכלול כ- 11,500 יח"ד. בבאר יעקב הוכרז מתחם המצוי בסמוך למחנה צריפין המיועד לפינוי וכולל כ-1,000 יח"ד.

 

 


 

בקצרין הכריז הקבינט על מתחם הכולל 1,600 יח"ד בדרום הישוב. באופקים הוכרז מתחם הכולל 8,000 יח"ד ומצוי במזרח הישוב. בשפרעם הוכרז מתחם הנמצא במזרח הישוב וכולל כ-1,500 יח"ד ושטח נרחב המיועד לתעסוקה הנמצא בתחום מחצבה שפעולתה הסתיימה.

 

סך כל יחידות הדיור בתוכניות אלו עומד על 28.8 אלף יח"ד, מתוכן יוקצו בכל מתחם ומתחם גם יחידות דיור לטובת שכירות לטווח ארוך. בנוסף למגורים כוללות תכניות אלו גם שימושי מסחר ותעסוקה אשר יתמכו בתוספת יחידות הדיור בישובים אלו, חיבורים תחבורתיים הנדרשים לישובים, שטחי ציבור אשר ישמשו את יחידות הדיור החדשות ועוד.

 

משמעות ההכרזה היא שניתן יהיה לקדם ולאשר תכניות במתחמים אלו באמצעות הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל). עם החלטה זו והעברת התוכניות במתחמים אלו לטיפול הותמ"ל, תטפל הוועדה ב-43 תכניות הכוללות כ-130 אלף יח"ד בכל רחבי הארץ. יחידות דיור אלו יאושרו בלוח זמנים מהיר ובהליך יעיל על מנת להגדיל את המלאי התכנוני של יחידות הדיור במדינה.

 

דרום תל השומר. אלפי יחידות דיור חדשות מתוכננות לקום בשנים הקרובות דרום תל השומר. אלפי יחידות דיור חדשות מתוכננות לקום בשנים הקרובות צילום: עמית שעל

 

כחלון על רפורמת הקורנפלקס: "הרווחיות של היבואנים הגדולים עלתה ב-8 שנים ב-230%"

 

בתוך כך, וועדת העבודה, הרווחה והבריאות דנה היום ברפורמת המזון (רפורמת הקורנפלקס). שר האוצר משה כחלון כי "הרווח המצרפי של 10 היבואנים הגדולים עלה ב230% תוך 8 שנים".

 

עוד אמר כחלון בדיון כי "הרפורמה הזאת חיכתה יותר מדי שנים, הגיע הזמן שהיא תצא לדרך. מדובר ברפורמה שמשפיעה על החיים של האזרחים מדי יום. כמה שמשפחה יותר חלשה היא מוציאה אחוז יותר גבוה על צריכה, כך שהרפורמה הזאת תעזור אפילו יותר לשכבות החלשות. שוק המזון בישראל הוא מהריכוזיים בעולם. ארבע חברות שולטות ב-40% מהשוק - זה לא אמיתי. צריך להגיד את האמת - הרגולציה חונקת את היבואנים הקטנים ואת התחרות. ברפורמה הזאת אנחנו נעזור להם."

 

כחלון הוסיף כי "הנחיתי את הצוות שלי באוצר לסייע בתקציבים ולהעמיד לרשות משרד הבריאות את כל האמצעים בכדי שהרפורמה תצא לדרך באופן המהיר ביותר".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x