$
חדשות נדל"ן

איי.די.איי ביטוח וריט 1 הגיעו להסכמות על השליטה בבית פסגות

לאחר המאבק בין ריט 1 לבין איי.די.איי ביטוח על השליטה בבית פסגות הושגו הבנות לניהול משותף של הבניין: כל אחת מהחברות תחזיק ב-50% מהבניין והחניון והניהול יהיה משותף

דותן לוי 11:2506.09.15

לאחר המאבק בין ריט 1 לבין איי.די.איי ביטוח (ביטוח ישיר) על השליטה בבית פסגות הושגו הבנות לניהול משותף של הבניין. לפי ההבנות, כל אחת מהחברות תחזיק ב-50% מהבניין והחניון והניהול יהיה משותף.

 

במסגרת העסקה ריט 1 תרכוש 8% נוספים מהבניין מאפריקה נכסים, תמורת כ- 36.8 מיליון שקל ותמכור לאיי.די.איי 5% מהחניון. ביטוח ישיר תרכוש 50% מהבניין ו-45% מהחניון מאפריקה נכסים ומגורמים פרטיים תמורת כ-200 מיליון שקל. בעקבות ההסכמים ריט 1 וביטוח ישיר יחזיקו בבניין ובחניון בחלקים שווים, וינהלו אותו במשותף.

 

בית פסגות בשדרות רוטשילד בתל אביב בית פסגות בשדרות רוטשילד בתל אביב צילום: אוראל כהן

 

ההודעה על השליטה המשותפת היא בהמשך לחילוקי דעות בין שני הגופים בעקבות הודעת ביטוח ישיר על רכישת 58% מבית פסגות כולל כ-44% משטחי החניות בבניין תמורת 235 מיליון שקל. בעקבות הודעה זו טענו בריט 1 כי הם מחזיקים בזכות הסירוב לעסקה הנוגע לחלקה של אפריקה ישראל נכסים.

 

בית פסגות ממוקם בשדרות רוטשילד 3 בת"א. המגדל ממוקם בסמוך למגדל המגורים היוקרתי רוטשילד ,1 למגדל 'שלום', לשכונת נווה צדק ולמגדל של הבורסה לניירות ערך. המגדל נבנה על ידי אפריקה ישראל בשני שלבים. בשלב הראשון נבנו 17 קומות ובהמשך נוספו לבניין 10 קומות בשטח של כ-8,000 מ"ר. כל קומה במגדל מחולקת לשני אגפים: צפוני כ־474 מ"ר ודרומי כ־341 מ"ר. המגדל מושכר לכ-45 שוכרים שונים בתפוסה של 98%, בין השוכרים העיקריים, בית ההשקעות פסגות, חברת ההיי-טק ריוויזר, בנק השקעות שוויצרי ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x