$
חדשות נדל"ן

רמת גן כשלה בהרחקת החשפניות מהבורסה

עיריית רמת גן לא חידשה אישור להפעלת מועדון חשפנות במתחם בטענה שהוא פוגע בתוכנית להפוך את האזור למהוגן. ועדת הערר הפכה את ההחלטה

דותן לוי 08:3911.06.15

מועדוני החשפנות שמאכלסים את מתחם הבורסה ברמת גן לא צפויים להיעלם בקרוב, כך עולה מהחלטת ועדת הערר של מחוז תל אביב. הוועדה דנה בסירובה של עיריית רמת גן לאשר שימוש חורג לבעל מועדון חשפנות, בטענה שמועדוני החשפנות - או כפי שהוגדר בהגשת הבקשה "מופע חי בעירום" - סותרים את תוכנית הבנייה העירונית (התב"ע).

 

לפי העירייה, השימושים המותרים באזור זה כוללים מגורים, מעונות סטודנטים, מלונאות, בידור והסעדה. בעירייה הדגישו כי הם אינם מעוניינים שהאזור ירכז אליו אוכלוסייה המעוניינת בשירותי הצצה למעשה מיני, כך שמתן היתר לעסק כזה יפגע ביכולת העירייה לקדם את מטרותיה. עוד ציינו בעירייה כי לבקשת העסק הוגשו עשר התנגדויות, המעידות על עוצמת הפגיעה שתיגרם לסביבה אם יאושר השימוש המבוקש.

 

בעל העסק שהתעקש להישאר במבנה טען, באמצעות עוה"ד אילן אזולאי ורלי אבישר־רביע, כי ההחלטה לדחות את בקשתו לשימוש חורג ניתנה בחוסר תום לב ולא נשענת על שיקולים ענייניים.

 

מתחם הבורסה ברמת גן מתחם הבורסה ברמת גן צילום: עמית שעל

 

בדיון ציינה הוועדה כי פרשנות נכונה של התוכנית מובילה למסקנה כי השימוש "בידור מיני או הצצה במופע חי בעירום" מותר, וכי התוכנית החדשה של עיריית רמת גן לא שינתה זאת. עוד ציינה הוועדה כי הפרשנות שנתנה הוועדה המקומית לתב"ע אינה נכונה ולא עולה בקנה אחד עם הוראות התוכנית ומטרותיה. בנוגע לחריגה מהיתר, קבעה הוועדה כי השימוש המדובר נעשה בבניין שנים רבות ולכן אין מניעה לאשרו.

 

עו"ד עפר טויסטר, בעל משרד עו"ד העוסק בתכנון ובנייה, מסביר כי "כל זמן שהמחוקק חושב שהשימוש הוא לגיטימי (דבר שבעיניי שווה בדיקה), אזי ההחלטה נכונה, גם אם לא פופולרית. מהחלטת הוועדה עולה שאם הוועדה המקומית רוצה לסלק את השימושים האלה ממתחם הבורסה, עליה לשנות את התוכנית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x