$
חדשות נדל

מתווך בעסקה שנכשלה בנמל תל אביב תובע את ענבל אור על דמי התיווך

ל"כלכליסט" נודע כי דוד טרזי תבע את אור בטענה שלא שילמה לו את דמי התיווך - כ־1.2 מיליון שקל עבור רכישת מגרש ליד נמל תל אביב, במסגרת עסקה שלא יצאה אל הפועל

יעל דראל 08:0518.03.15
העסקה של היזמת ענבל אור לרכישת מגרש ליד נמל תל אביב ("תל אביב הקטנה") נכשלה לפני שנה וחצי, וכעת עומדת אור בפני חזית נוספת: ל"כלכליסט" נודע כי דוד טרזי, המתווך בעסקה, תבע את אור בטענה שלא שילמה לו את דמי התיווך - כ־1.2 מיליון שקל. בחודשים האחרונים התנהל הליך גישור בין טרזי לאור, אך על פי התביעה, שהוגשה לבית משפט השלום בתל אביב באמצעות עורכי הדין ליאור ברקנפלד ויצחק אגר, אור נעדרה מכל המפגשים בהליך. במסגרת העסקה שבה תיווך טרזי התעתדה אור לרכוש את המגרש שעליו פעל המועדון המיתולוגי תל אביב הקטנה בכניסה לנמל תל אביב תמורת כ־75 מיליון שקל. בעלי הקרקע היו קבוצת אנשי עסקים מירושלים בראשות רו"ח צביקה רז (חברת צפון הירקון), אולם בתביעה צוין כי אור לא העבירה את התשלום הראשון וכך הביאה לביטול העסקה. בעסקה הפסידה אור גם את סכום הערבות שהפקידה, כ־250 אלף שקל.

ענבל אור ענבל אור צילום: עמית שעל

 

השטח המדובר, המשתרע על רחוב הירקון 298–306, משמש כמגרש חניה. במגרש קיימת תוכנית מאושרת לבניית מלון בן 50 חדרים ודירות מגורים בשטח כולל של כ־2,000 מ"ר. הבניין הוגבל ל־11 קומות - חמש למלונאות ושש למגורים - אבל בעלי המגרש פועלים להשביחו, והגישו לוועדה המקומית תב"ע חדשה שלפיה יוקם על השטח בניין בן 15 קומות ובו מאה חדרי מלון וחמש קומות מגורים עליונות.

 

ענבל אור מסרה: "בתביעה אין ממש. דמי תיווך משולמים רק כשהעסקה יוצאת לפועל".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x