$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

הדיירים לא חתמו, אבל ענבל אור כבר מוכרת דירות בפרויקט תמ"א 38

אור החלה לפעול בתחום ההתחדשות העירונית וביקשה לקדם פרויקט תמ"א 38 ברחוב הירדן ברמת גן; דיירי הפרויקט לא חתמו על הסכם סופי, אך אור כבר החלה לשווק את הדירות; אור: "נחתם עם כל הדיירים הסכם לתקופת ביניים עד לחתימה על הסכם מפורט"

דותן לוי 18:5004.03.15

ענבל אור החלה לשווק דירות בפרויקט ברמת גן למרות שדיירי הפרויקט טרם חתמו לה על הסכמתם, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

אור פירסמה שלשום (ג') מודעה בעיתון בו הציגה מבצע מוגבל בזמן ל-24 שעות לרכישת דירה בפרויקט שנקרא "אורבירדן" (ברחוב הירדן ברמת גן) ובו היא מציעה דירות של 3 חדרים ומעלה הכוללת מרפסת בשטח 12 מ"ר וחניה פרטית במחיר שיתחיל מ-990 אלף שקל. אולם מבדיקת "כלכליסט" עולה כי לאור כלל אין אישור למכור את הדירות בפרויקט היות והדיירים טרם חתמו על הסכמתם לכך שאור תהיה זו שתוביל את הפרויקט.

 

הפרויקט המדובר אמור להיבנות כפרויקט התחדשות עירונית במסגרת תמ"א 38 סעיף 2 (המאפשר להרוס בניין קיים ולבנות תחתיו בניין חדש הכולל תוספת זכויות). במקרה זה מדובר בבתים ישנים בני 2 קומות ברחוב הירדן93-91 הכולל כיום 8 דיירים (4 דיירים בכל בניין). אור הציעה לדיירים 2 דירות לכל אחד, כלומר 16 דירות מתוך 50 הדירות המתוכננות, הסכם שיותיר בידה 34 דירות.

 

"אין מצב שהם לא יחתמו כי הגענו איתם להסכמות"

 

בשיחה עם "כלכליסט" הכחישה אור בתחילה ואמרה כי כל הדיירים חתמו על הסכם אך לאחר מכן הודתה כי מדובר בהסכם אופציה בלבד אשר מונע מהדיירים להתקשר עם יזמים אחרים לתקופת זמן מוגבלת. עוד אמרה אור כי מטרת המודעה הייתה לבדוק ביקושים לפרויקט והוסיפה, "אין מצב שהם לא יחתמו מאחר והגענו איתם להסכמות. אין בכך כל מחויבות עד שהחברה הציבורית לא חותמת על הסכם ולכן גם לא הוצאנו דיווח מדויק לפרויקט זה לבורסה".

 

חשוב להבין כי אין שום התחייבות לכך שאור תהיה זו שתבנה את הפרויקט ובמידה והצעתה לא תענה על ציפיות בעלי הדירות זכותם שלא לחתום בתום התקופה וליצור קשר עם יזם אחר. כמו כן, לפחות 3 מבין הדיירים הופתעו היום לשמוע כי אור פרסמה את המודעה למכירת הדירות, אך נציג הדיירים אמר בשיחה ל"כלכליסט", כי פרסום המודעה לא מפריע להם, "אנחנו אוהבים את ענבל ויש הרבה קנאים בענף הזה".

 

ענבל אור. "אין מצב שלא יחתמו" ענבל אור. "אין מצב שלא יחתמו" צילום: אלכס ליפקין

 

"מסמך בלעדיות הוא כלום"

 

עורכת דין המתמחה בהתחדשות עירונית אמרה כי לעולם לא נתקלה במקרה שבו יזם מפרסם פרויקט מבלי שתהיה לו את ההסכמה המלאה של הדיירים "מסמך בלעדיות הוא כלום, זה אפילו לא אופציה כפי שמקובל בקבוצת רכישה. זה בסך הכל אומר שבמשך תקופה מסוימת היזם בודק את כדאיות הפרויקט ומציג להם סקיצות ותנאים מפורטים. יש כאן עניין שלא יעשה".

 

המודעה שבה משווקת אור את הדירות פורסמה רק יום לפני שהודיעה במסגרת דיווח לבורסה (אור רכשה לאחרונה את השלד הבורסאי "אינוונטק סנטראל מלונות"), על התקדמות בנוגע ל-5 פרויקטים הנמצאים במשאים ומתנים מתקדמים של תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה מחדש) ברמת גן הכוללת בין היתר את הפרויקט ברחוב הירדן.

 

במסגרת כלל הפרויקטים דיווחה אור על כך שעומדות להיהרס כ-81 יחידות דיור ובמקומם ייבנו 279 יחידות חדשות. "המשאים ומתנים בנוגע לפרויקטים אלו מצויים בשלבים מתקדמים, אולם התקשרות החברה בהסכם התמ"א עם הדיירים של פרויקטים אלו, כפוף לאישור דירקטוריון החברה. למען הסר ספק, יובהר כי רק הסכם מחייב עם הדיירים יחייב את החברה ואת הדיירים לכל דבר ועניין בקשר עם פרויקטים אלו", לשון הודעתה של אור.

 

ענבל אור ביקשה להוסיף בתגובה:

 

"בין אור סיטי נדלן בע"מ מקבוצת ענבל אור לבין כל 8 בעלי היחידות הקיימות בבניינים ברח' הירדן 93-91 ברמת גן (להלן: "הפרויקט") נחתם כמקובל בעסקאות תמ"א 38 הסכם non-shop לתקופת ביניים עד לחתימה על הסכם תמ"א 38/2 מפורט שאודותיו קבוצת אור תעדכן בימים הקרובים. "קבוצת ענבל אור מעניקה גילוי מלא לכל לקוחותיה ופועלת במקצועיות רבה ומאפשרת ללקוחותיה להצטרף לפרויקטים כבר בשלב המוקדם ובכך לשריין לעצמם את הזכות ליהנות מדירת מגורים במחירים אטרקטיביים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x