$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

ענבל אור נכנסה לבורסה בתל אביב: רכשה את השלד אינוונטק

אור שתתמנה ליו"ר הדירקטוריון, טרם החליטה מה היקף הפרויקטים שתעביר לשלד הבורסאי מהחברה הפרטית שלה, אור סיטי נדל"ן. בתוך כך הודיעה כי החברה הבורסאית תעסוק בפרויקטים של תמ"א 38

אורן פרוינד 16:2225.02.15

יזמית הנדל"ן ענבל אור, הבעלים של חברת הנדל"ן הפרטית אור סיטי נדל"ן, נכנסה לבורסה בתל אביב. אור השלימה הבוקר את רכישת השליטה (60%) בשלד הבורסאי "אינוונטק סנטראל מלונות בע"מ" מידי סוחרי השלדים כפיר זילברמן ואורי אקרמן. אור עדיין לא החליטה מה היקף הפרויקטים שתעביר לשלד הבורסאי מהחברה הפרטית שלה, אולם היא הודיעה שהחברה הבורסאית תעסוק בפרויקטים של תמ"א 38.

ענבל אור ענבל אור צילום: גיא הכט

 

אור עצמה הולכת להיות יו"ר דירקטוריון החברה אולם טרם מצאה מי יאייש את תפקיד המנכ"ל. בשיחה עם "כלכליסט" הסבירה אור מדוע בחרה לפעול במסגרת של חברה בורסאית. "אם אתה רוצה לעשות משהו גדול בתחום הנדל"ן, אתה צריך לעשות את זה תחת חברה ציבורית" אמרה אור. אור ציינה כי בכוונתה להנפיק אג"ח ולהכניס פרויקטים רבים לתוך החברה אולם טרם החליטה איזה פרויקטים. "רוצה להתרחב וליצור פעילות נוספת עירונית בתמ"א 38 תחת חברה ציבורית" אמרה אור.

 

עבור אור מדובר בניסיון שני להיכנס לשוק ההון לאחר שנכשלה בשנת 2011 לפלס את דרכה לבורסה באמצעות כניסה לתוך השלד הבורסאי מיינרום. בסופו של דבר נסוגה אור מהרעיון ונאלצה לפצות את הבעלים של מיינרום דאז - אביחי סטולרו, רוני יצחקי ויהודה סייג - ב־666 אלף שקל.

 

אור מבצעת את הכניסה שלה לבורסה כאשר קבוצת אור סיטי מסכמת בימים אלה עשר שנות פעילות בשוק הנדל"ן, שבמהלכן מנהלת הקבוצה כ-25 פרויקטים באזורי הביקוש במרכז הארץ (בת"א, ר"ג וגבעתיים) ובהם כ-1,500 יחידות דיור. עד כה, 11 פרויקטים אוכלסו בהצלחה רבה ושניים נוספים צפויים בקרוב. אור מדגישה כי פעילות החברה הציבורית שנרכשה הינה נפרדת מפעילות חברת אור סיטי נדל"ן, אשר תישאר חברה פרטית ותמשיך לעסוק ביזמות פרטית, קבוצות רכישה ויזמות קבוצתית בענף הנדל"ן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x