$
חדשות נדל"ן

הרצל חבס ילווה את הבנייה בדולפינריום

המוח מאחורי עסקת הדולפינריום הוא בעל השליטה לשעבר בחברת הנדל"ן חבס, שהגיעה להסדר חוב. הוא צפוי לסייע מקצועית וללוות עם הרוכשים את הבנייה

גולן חזני 06:5704.03.15
המוח מאחורי עסקת הדולפינריום הוא לא אחר מהרצל חבס (53), בעל השליטה לשעבר בחברת הנדל"ן חבס שהגיעה להסדר חוב. הוא צפוי לסייע מקצועית וללוות עם הרוכשים את הבנייה.

 

חבס עמד בעבר מאחורי פרויקט YOO היוקרתי בפארק צמרת בתל אביב. לאחר מכן המשיך ובנה פרוייקטים נוספים של מגורי יוקרה כמו רוטשילד 1, ובהמשך פנה גם לחו"ל. החברה הבורסאית שבשליטתו החלה לרכוש מניות של קרן הריט NSI ההולנדית, השלישית בגודלה במדינה, וב-2007 הגיעה לאחזקה של 15.5% ממניותיה בהשקעה של 170 מיליון יורו. בחברה היו שותפים אז קבוצת עופר השקעות וחברת מאיר של יעקב שחר וישראל קז.

 

מבנה הדולפינריום (ארכיון) מבנה הדולפינריום (ארכיון) צילום: בועז אופנהיים

 

אלא שהמשבר בנדל"ן באירופה הפיל את מניית NSI ושווי הנכסים שלה, ובמקביל גם מניית חבס איבדה את רוב שוויה. במארס 2013 הגיעה החברה לחדלות פירעון ובעקבותיה להסדר חוב, שבמסגרתו עברה השליטה בה לידי מחזיקי האג"ח.

 

הדולפינריום היה בעבורו שאיפה בלתי ממומשת עוד כשהיה יזם, וכעת הוא חוזר אליו בדלת האחורית - ועדיין לא ברור אם כשכיר או שיקבל גם מניות, כמקובל בעסקאות מסוג זה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x