$
נדל"ן עולמי

עיר העתיד: מגדל בהונג קונג יספק את כל צרכי הדיירים

המבנה המרשים מורכב משני מגדלים מחוברים, שיכלול מלבד מגורים ומסחר גם טרסות אורז, אצות, מתקן לייצור אנרגיה גרעינית ועוד. צפו בתמונות

שירות כלכליסט 19:1821.08.14

במאמץ נועז ליצור מגדל המסוגל לספק את כל מה שנחוץ לדייריו, תכננו אדריכלים מחברת סטודיו קאצ'ונה טורס קאמליטי גורד שחקים רב-תכליתי לבנייה בהונג קונג.

המגדל בהונג קונג המגדל בהונג קונג צילום: Cachoua Torres Camillett

 

המבנה, המכונה "טרסות האורז", הוא מאמץ למזג בין מרחבים חקלאיים וסביבה אורבאנית. עיקרו של התכנון הם שני מגדלים המחוברים ביניהם באמצעות מחברים וגשרים.

 

הדמיית המגדל. מאמץ למזג בין מרחבים חקלאיים וסביבה אורבאנית הדמיית המגדל. מאמץ למזג בין מרחבים חקלאיים וסביבה אורבאנית צילום: Cachoua Torres Camillett

 

המגדל הגדול מימין בתמונת ההדמיה נועד לשימוש מסחרי עם חללים למשרדים, לחנויות ולבידור. המגדל הדק יותר מצד שמאל נועד למגורים וכולל מבואות שמהם יוצאים גשרים שקופים המובילים למבנה המסחרי.

 

המגדל הימני לשימוש מסחרי והשמאלי - למגורים המגדל הימני לשימוש מסחרי והשמאלי - למגורים צילום: Cachoua Torres Camillett

 

בין המאפיינים הבלתי שגרתיים של הפרויקט: אגן איסוף מי גשמים על גג המבנה, חזית של אצות, חוות דגים ענקיות, מסנני מים, מתקן לייצור אנרגיה גרעינית בחניון תת-קרקעי ואולי המאפיין הייחודי של הפרויקט – כשמו, כך גם המגדלים יכללו טרסות אורז.

 

מראה המגדלים מרחוק. יכללו טרסות אורז וחזית של אצות מראה המגדלים מרחוק. יכללו טרסות אורז וחזית של אצות צילום: Cachoua Torres Camillett

 

משרד האדריכלים הממוקם במקסיקו אמר כי "קיבלו את ההשראה מהמבנה הייחודי של קניוני סלעים ומצאו איכות לירית בקימוריהם ובהתאמה הזכרית והנקבית של קירותיהם".

 

על אף שהמגדלים מסוגלים להתקיים באמצעות אנרגיה מתחדשת, הרי שנכון לעכשיו, אין כל כוונה לבנותם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x