$
נדל"ן עולמי

על אדונים ומשרתים: בניין פאר בניו יורק עם כניסה נפרדת לדיירים "עניים"

חברת נדל"ן תבנה מגדל יוקרה בן 33 קומות הפונה לנהר ההדסון, כאשר 55 דירות יהיו מיועדות לדיור בר השגה עם כניסה מיוחדת. אישור התוכנית גורר מחאה ציבורית

שירות כלכליסט 15:1522.07.14

תוכנית מעוררת מחלוקת לפיה דייריו ה"עניים" יותר של בניין דירות פאר ייאלצו להשתמש בכניסה נפרדת, קיבלה רשמית אור ירוק. התוכנית, המוצעת על ידי חברת הנדל"ן אקסטל (Extell), אושרה במסגרת תוכנית עירונית לפיתוח מגורים בני השגה. 

  

המגדל בן ה-33 קומות, נמצא בבנייה ברחוב ריברסייד בוליווארד 40 באפר ווסט-סייד ויכלול 219 דירות יוקרה הצופות לנהר ההדסון.

 

55 דירות - בין הקומה השנייה לשישית והצופות לרחוב, מיועדות לשוכרים בעלי הכנסה נמוכה יותר. לארבע הקומות הללו תהיה כניסה נפרדת. הדירות הזולות יותר מיועדות למשפחות בנות 4 נפשות שהכנסתן השנתית לא עולה על 52 אלף דולר – כ-60% מההכנסה החציונית של תושבי האזור.

 

הדמיית הבניין שנבנה בניו יורק הדמיית הבניין שנבנה בניו יורק

 

דיירי הדירות הזולות יותר לא יורשו להשתמש בשירותים המיועדים לדיירי דירות היוקרה כגון חדר כושר ובריכת שחייה.

 

ההצעה של אקסטל, שזכתה לכינוי מדיניות "הדלת הענייה", אושרה במסגרת תוכנית בנייה של עיריית ניו יורק. על פי היוזמה, חברות נדל"ן מקבלות אחוזי בנייה גדולים יותר בתנאי שיקצו מספר יחידות דיור כדיור בר השגה. כתמריץ מקבלים הקבלנים הקלות מס בשווי מיליוני דולרים.

 

אולם היוזמה מעוררת מחאה ציבורית וזעם רב בקרב תושבים וארגונים הקוראים לאינטגרציה  אמיתית. "הסידור הזה של 'שותפים אבל לא שווים' הוא בלתי מתקבל על הדעת, אין לו מקום במאה ה-21 ובטח ובטח שלא באפר ווסט-סייד. תוכנית דיור בר השגה לא אומרת שיש אור ירוק לפלות דיירים בעלי הכנסה נמוכה יותר", אמרה חברת הוועדה המחוקקת בעיריית ניו יורק לינדה רוזנטל. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x