שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

לראשונה זה שלוש שנים: כלכלת הונג קונג רשמה התכווצות

התמ"ג ירד ברבעון השני ב-0.1%, זאת לעומת עלייה של 0.3% ברבעון הראשון; התחזית השנתית ירדה לטווח של 2%-3%

שירות כלכליסט 19:1715.08.14
כלכלת הונג קונג התכווצה ברבעון השני, לראשונה מזה שלוש שנים, על רקע היחלשות בצריכה הפרטית. כתוצאה מכך, הוריד הממשל של העיר את תחזית הצמיחה לשנה כולה.

 

 

 

הממשל חשף כי התמ"ג בשלושת החודשים שהסתיימו ב-30 ביוני, ירד בשיעור מותאם עונתית של 0.1% לעומת הרבעון הראשון, אז הכלכלה התרחבה ב-0.3%. ההתכווצות הקלה תואמת לתחזיות האנליסטים, ומהווה את ההתכווצות הראשונה בכלכלה מאז ירידה של 0.4% שנרשמה ברבעון השני של 2011. בהשוואה לרבעון השני של השנה שעברה, התמ"ג התרחב ב-1.8%, איטי יותר לעומת ההתרחבות השנתית של 2.6% שנרשמה ברבעון הראשון, ונמוך מתחזיות האנליסטים.

 

 

 

בעקבות זאת, הורידה הממשלה את תחזית הצמיחה שלה לשנה כולה לטווח בין 2%-3%, זאת לעומת תחזית קודמת לצמיחה של בין 3%-4%. ב-2013, הכלכלה של העיר התרחבה ב-2.9%.

 

הצריכה הפרטית, המהווה שני שלישים מהתמ"ג של הונג קונג, איבדה תנופה ברבעון השני והפכה לנטל העיקרי על הכלכלה, לאחר שנפלה ב-0.9% לעומת הרבעון הראשון. זאת לעומת צמיחה של 0.6% ברבעון הראשון.

 

על אף הנתונים החלשים, ההערכה היא כי הונג קונג לא תיכנס למיתון, שמוגדר כהתכווצות במשך שני רבעונים רצופים. "הרבעון השני אינו מסמל את תחילתה של האטה", טוען ריאן לאם, הכלכלן הראשי בבנק האנג סנג. להערכתו, ההאטה היא זמנית בלבד. "אנחנו ממשיכים לצפות להתאוששות בייצוא במחצית השנייה של השנה, על רקע צמיחה בשווקים המפותחים ובסין", ציין. לפי התחזית שלו, התמ"ג יתרחב השנה ב-2.8%.

 

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x