$
חדשות נדל

מאבק תושבי שכונת פלורנטין כשל - העצים העתיקים ייכרתו

לאחר שבנובמבר נקבע כי העצים בגינת דרויאנוב שבדרום תל אביב לא ייכרתו והגינה הכמעט יחידה בשכונה תישאר במקומה, הפך משרד החקלאות את החלטתו ואישר להקים בית ספר חדש בשטחה

תמר וילרפורט 18:1613.02.14

לאחר שבחודשים האחרונים ניכרו סימנים של אופטימיות, המאבק המתמשך של תושבי שכונת פלורנטין בדרום תל אביב להצלת העצים העתיקים שבגינת דרויאנוב בשכונה נחל מפלה. היום (ה') אישר פקיד היערות מטעם משרד החקלאות את כריתת העצים ואת הריסתה של הגינה לצורך הקמת בית ספר חדש.

ואולם המהלך הותנה בפיתוח מלא של גינה ציבורית על שטח חלופי במגרש מכבי צריפין הסמוך, תוך נטיעת שמונה עצי צל בוגרים שיועתקו ממקומם, וכן העתקה ופיתוח מלא של גינת כלבים חדשה בשטח זהה. עוד נקבע כי יחושב הערך החליפי לכריתת העצים וימומש בגינת בית הספר החדש.

 

 גינת דרויאנוב בשכונת פלורנטין בתל אביב. תעותק למגרש חלופי גינת דרויאנוב בשכונת פלורנטין בתל אביב. תעותק למגרש חלופי צילום: עמית שעל

 

האישור לכריתת העצים הפך למעשה החלטה קודמת שהתקבלה בחודש נובמבר האחרון, אז הוחלט כי העצים העתיקים בגינה לא ייכרתו, והגינה הציבורית הכמעט היחידה שנותרה בשכונה תישאר במקומה, ולא ותהפוך לבית ספר, כפי שביקשה עיריית תל אביב.

 

עיריית תל אביב מסרה אז בתגובה כי ההחלטה שגויה וכי תפעל לשינויה. בדרישה לעיון חוזר בהחלטה נכתב כי ההחלטה מקורה בחוסר סמכות וללא בסיס חוקי, ופקיד היערות חרג באופן בולט וברור ממסגרת השיקולים שעליו לשקול.

 

בעיריית תל אביב מסרו היום בתגובה: "החלטת פקיד היערות מאפשרת לעירייה ליישם תכנית שתענה על כלל צרכי התושבים בשכונה. הקמת בית הספר כמתן מענה בטווח זמן קצר לילדי השכונה והסביבה, שכמותם גדלה וממשיכה לגדול, לא יפגע בשטחים הירוקים ובגינת הכלבים, שכן העירייה הגדילה את השטח הציבורי בשכונה, ותכשיר שטח נרחב ביותר סמוך לגינה הנוכחית".

 

מהחברה להגנת הטבע נמסר: "כמובן שאנחנו מצרים על ההחלטה, על ההתעקשות של העירייה ונבדוק את האפשרויות העומדות כעת לרשותנו, להפיכת העמדה בחזרה, לעמדה המקורית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x