$
חדשות נדל

נחשף בכלכליסט

משרד החקלאות הכריע: גינת דרויאנוב בפלורנטין בת"א לא תיהרס

עיריית ת"א התכוונה לעקור את העצים ולהרוס את הגינה לטובת הקמת בית ספר. משרד החקלאות: "אסור לעשות זאת על חשבון הריאה הירוקה היחידה בשכונה"

הדס שפר 08:3426.11.13

מאבק התושבים והארגונים הירוקים עשה את שלו: העצים העתיקים בגינת דרויאנוב בשכונת פלורנטין בתל אביב לא ייכרתו, והגינה לא תיהרס ותהפוך לבית ספר כפי שביקשה עיריית תל אביב. כך קבע אתמול פקיד היערות של משרד החקלאות.

 

לפני כשלושה חודשים פורסמה ב"כלכליסט" כתבה הנוגעת למאבק שמנהלים תושבי שכונת פלורנטין בחודשים האחרונים לשימור גינת דרויאנוב, הגינה הציבורית היחידה כמעט שנשארה בשכונה. זאת לאחר שנודע להם שעיריית תל אביב מבקשת להקים במקום מוסד חינוכי ולהרוס את המבנה שבמתחם ואת הגינה שלצדו.

  

גינת דרויאנוב, פלורנטין גינת דרויאנוב, פלורנטין צילום: עמית שעל

 

התושבים הציעו פתרונות אחרים להקמת בית הספר, בין היתר הקמתו במגרש ריק ברחוב אליפלט הסמוך לגן. הם הגישו ערר לפקיד היערות ומשרד החקלאות על ההחלטה לכרות את העצים במקום. אתמול התקבל האישור הסופי ממשרד החקלאות, שמבשר למעשה על ניצחון התושבים.

 

במכתב ששלח פקיד היערות חגי שניר נכתב כי "אין ספק שבניית בית ספר היא פעולה חיובית ומבורכת, אבל התושבים טוענים שאסור לעשות זאת על חשבון הריאה הירוקה היחידה בשכונה". פקיד היערות החליט כי יש לשמר את העצים במתחם דרויאנוב, וביטל את רישיון הכריתה וההעתקה של העצים "הנדירים והעתיקים".

 

יעל זילברשטיין מהחברה להגנת הטבע: "אנחנו מברכים על ההחלטה, שחשיבותה היא בשמירה על שטח פתוח ועצים בוגרים". 

 

תגובת עיריית ת"א: "מדובר בהחלטה שגויה מהיסוד ובכוונת העירייה לפעול לשינויה. הצורך המרכזי העומד לנגד עינינו בהקמת בית הספר הוא מתן מענה בטווח זמן קצר לילדי השכונה והסביבה, שכמותם גדלה וממשיכה לגדול. בכל מקרה, הדבר אינו בא על חשבון שטחים ירוקים, שכן העירייה הגדילה את השטח הציבורי בשכונת פלורנטין, ועוד תכשיר שטח נרחב ביותר סמוך מאוד לגינה הנוכחית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x