שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

הסוף לזיגזג: תחודש מכירת דירות הדיור הציבורי

לפיד ואריאל החליטו על חידוש מכירת דירות הדיור הציבורי לזכאים המתגוררים בהן בהנחות משמעותיות. שיעור ההנחה ייקבע בהמשך

עינת פז-פרנקל 13:2520.06.13

הסוף לזיגזג: שר האוצר יאיר לפיד ושר השיכון אורי אריאל, החליטו על חידוש מכירת דירות הדיור הציבורי לזכאים המתגוררים בהן בהנחות משמעותיות. החלטה זו תובא לאישור קבינט הדיור בראשותו של שר האוצר. טרם פורסם שיעור ההנחה. 

 

ההודעה מגיעה לאחר שבשבועות האחרונים דווח כי לפיד איים לבטל את הסעיף בחוק הדיור המאפשר מכירת דירות לדיירים, ואחר כך פורסם שחזר בו.

 

"מטרת המהלך היא מציאת פתרונות לכל זכאי הדיור הציבורי", נמסר בהודעה משותפת של משרדי האוצר והשיכון. הרווח ממכירת הדירות יוקצה לטובת קרן הדיור הציבורי שתנוהל במשרד השיכון. הקרן תקצה כספים לרכישת דירות חדשות עבור זכאים הנזקקים לכך ותסייע להגדלת הסיוע לשכר דירה ריאלי לשאר הזכאים לדיור. הזכאות תקבע לפי הקריטריונים הקבועים בחוק (לרבות מבחני הכנסה וגודל המשפחה) והסיוע בשכר הדירה צפוי לגדול, מעריכים במשרד השיכון. כיום נע הסבסוד בין 1,000 לכ-3,000 שקל בחודש.

 

הפגנה של זכאי הדיור הציבורי (ארכיון) הפגנה של זכאי הדיור הציבורי (ארכיון) צילום: ערן חכים

 

בדיור הציבורי ישנן כיום 61 אלף דירות מאוכלסות. החלטת השרים נועדה לאפשר לזכאי הדיור הציבורי לרכוש את הדירה בה הם מתגוררים עתה בעלות נמוכה ועל ידי כך "לשפר את מצבם ומעמדם הכלכלי והחברתי", נמסר.

 

לפיד מסר כי, "מכירת דירות הדיור הציבורי לדייריהן היא הדרך היחידה של אותם אנשים לממש את חלום הדירה ולהפוך את המקום בו חיו כל חייהם לביתם, לא רק למעשה אלא באופן רשמי. דחיית יישומו של החוק פגעה פגיעה מהותית באפשרות של אותם דיירים לממש את זכותם ואני שמח כי הצלחנו לשנות זאת".

 

אריאל מסר כי "המהפכה שאנו מובילים כעת בתחום הדיור הציבורי תיתן פתרונות לדיור ציבורי או סיוע בשכר דירה ריאלי לזכאים. הם יוכלו לרכוש נכס שיהיה באחריותם ובבעלותם המלאה וכך נשפר את מעמדם הכלכלי והחברתי. חידוש מכירת הדירות היא מתן הזדמנות לדיירים לצאת לעצמאות. הדיירים לא יהיה תלויים עוד בדירה של הדיור הציבורי, אלא בעצמם".

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x