$
חדשות נדל"ן

נסגר מכרז המחיר למשתכן ביקנעם: 674 אלף שקל לדירת 85 מ"ר

ועדת המכרזים במשרד השיכון הודיעה כי חברת משה חדיף זכתה בקרקע לבניית 110 דירות בשכונת שער הגיא. הקרקע לבנייה נמכרה במחצית משוויה

ועדת המכרזים במשרד הבינוי והשיכון הודיעה היום (ה') על החברה הזוכה בקרקע לבניית 110 דירות במסגרת מכרזי מחיר למשתכן בשכונת שער הגיא ביקנעם. הקרקע שתשמש לבניית דירות לזכאים נמכרה במחצית משוויה כפי שהוערכה על ידי שמאי מטעם מינהל מקרקעי ישראל.
במכרז זכתה חברת משה חדיף בנין והשקעות. במכרזי המחיר למשתכן, התחרות בין היזמים היא על ההצעה הנמוכה ביותר למ"ר לדירות הזכאים. החברה הציע סכום של 6,777 שקל לא כולל מע"מ למ"ר, כלומר דירה ממוצעת בשטח של 85 מ"ר תימכר לזכאים בכ-674 אלף שקל כולל מע"מ.במשרד השיכון מעריכים כי מדובר בהנחה בשיעור של כ-30% מערכה בשוק של דירה דומה ביקנעם. במתחם ימכרו 55 דירות לזכאים ששטחן נע בין 75 ל-100 מ"ר. לפי הקריטריונים התקפים כיום תינתן עדיפות ליוצאי צבא ביקנעם.

 

יקנעם (ארכיון). עדיפות ליוצאי צבא יקנעם (ארכיון). עדיפות ליוצאי צבא צילום: יריב כץ

 

למרות שוועדת המכרזים בחרה את החברה הזוכה, ההרשמה לזכאים תפתח רק בעוד שנה, עם הוצאת היתרי בנייה מהרשויות המקומיות, זאת בהתאם לכללי ההרשמה של משרד השיכון.

 

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל אמר: "אני שמח כי מכרזי מחיר למשתכן ממשיכים להצליח ולהביא לדירות מוזלות במחירים אטרקטיביים גם באזורי הביקוש. בימים אלה במשרד הבינוי והשיכון בוחנים, יחד עם הגורמים המקצועיים במשרדי ממשלה שונים, מגוון הצעות ורעיונות למתן תמריצים ופתרונות להקלת מצוקת הדיור ולהאצת הבנייה ברחבי הארץ, עם דגש על הזוגות הצעירים. בכוונתנו להמשיך להציע פתרונות דיור מוזלים למי שאינם מצליחים לרכוש דירה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x