$
חדשות נדל

הכרעה על תוכנית הבנייה בצפון מערב ת"א - בעוד חודש

ועדת המשנה לעררים השלימה את שמיעתם היום, אך עדיין אין החלטה אילו יתקבלו. רובם מתרכזים בפגיעה הצפויה ברכס הכורכר הנחשב לאחרון בגוש דן. התוכנית מחכה כבר 13 שנה במגירות העירייה

חן פונדק 17:5914.03.13

ממשיכים לחכות: ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובנייה השלימה היום את הדיון ב-21 עררים שהוגשו נגד תוכנית 3700 – תוכנית הבנייה בצפון-מערב תל-אביב המתוכננת מאז שנת 2000. הוועדה השלימה את שמיעת העררים, אך החלטה אילו עררים יתקבלו ואילו ידחו, תינתן רק בעוד חודש.

30% מהתוכנית מוקצה לדיור וכולל הקמת 7,720 יחידות דיור מרווחות בגודל ממוצע של 120 מ"ר, 1,000 יח"ד יהיו בגודל של 60 מ"ר ו-2,160 יח"ד נוספות בגודל של 60 מ"ר, המוגדרות כדיור בר השגה.

 

השטח בו מתוכננת הבנייה לפי התוכנית בתל אביב השטח בו מתוכננת הבנייה לפי התוכנית בתל אביב

 

70% מהתוכנית מוגדרת כמבני ציבור: התוכנית בנויה מחמישה מתחמים ו-6 שדרות רחבות החוצות את הרובע לכיוון הים. 1,500 חדרי מלון ייבנו, אזור נרחב יוקצה לשטחי מסחר ובנוסף יקום אצטדיון ספורט עם 5,000 מקומות ישיבה ליד רחוב פרופס.

 

אחד הנושאים העיקריים של העררים השונים הוא הפגיעה הצפויה ברכס הכורכר בין חוף תל ברוך וחוף הצוק. הרכס, המשתרע על 927 דונם, נחשב לרכס הכורכר האחרון בגוש דן. לפי הערר שהגיש "המטה להצלת רכס החוף האחרון בתל-אביב", הקמת הפארק החופי המתוכנן במסגרת התוכנית, יכלול מדשאות, בתי קפה וחניונים ורק חלקו ישמר את הרכס. הדבר יגרום לפיהם להרס בלתי הפיך של הרכס ויפגע במגוון החי והצומח שבו.

 

בדיון היום, הציג עו"ד אלון סמואל המייצג את מטה המאבק, שהמרחק הממוצע של הבינוי מן החוף בתכנית עומד על 222 מטר, בניגוד להוראות הועדה לשמירה על החופים, שקבעה כי המרחק הממוצע של הבינוי מקו המים יהיה 250 מטר. סמואל טען כי "מדובר בפגם משפטי הפוסל את התכנית. למעשה, אם התכנית תאושר היא תאושר בניגוד לחוק".

 

מחוץ לדיון שהתקיים בירושלים, התקיימה הפגנה בהשתתפות כ-200 פעילי המטה ותושבי תל אביב, שקראו לשינוי תוואי תכנית 3700.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x