$
חדשות נדל"ן

הדרך למעלה: יפו - מתחם מכבי יפו

אישור התוכנית לפינוי־בינוי במתחם הביא להולדתם של מספר פרויקטים, בהם זה של קבוצת בולווארד נדל"ן במחיר של 18–20 אלף שקל למ"ר

שי פאוזנר 09:2624.01.13

יפו כולה עוברת מתחילת העשור הקודם מהפך נדל"ני של ממש: רובע אחרי רובע מגלים אותה עוד ועוד יזמי נדל"ן, וחשוב לא פחות, המשקיעים והרוכשים הפוטנציאליים שמבינים לאן היא הולכת.

 

בחמש השנים האחרונות זינקו מחירי הנכסים הישנים בשדרות ירושלים וממערבה להן בעשרות אחוזים בעקבות
רכישות של משקיעים ויזמים, שמאמינים כי האזור יעבור התחדשות מהותית ושמצפים לקו הרכבת הקלה שצפוי לעבוד בשדרה. עם זאת, שכונה א' שמקיפה את מתחם מכבי יפו ומאופיינת בבתים בני 3–4 קומות משנות החמישים עדיין רדומה, וכמעט לא בוצעו בה עסקאות. כעת הדברים עומדים להשתנות.

 

בשכונת נווה עופר הסמוכה לשכונה א' עתיד לקום פרויקט פינוי בינוי ענק, שאת התוכניות לו החלו לקדם כבר ב־2010. הפרויקט יכלול 3,000 דירות שיחליפו 575 יחידות דיור ישנות.

 

עד כה התוכניות לאיזור קודמו בעצלתיים, מה שככל הנראה הביא להתעלמות משקיעי הנדל"ן מהמתחם, אך בסוף דצמבר האחרון נפל דבר: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב אישרה תכנית נוספת להקמת כ־1,500 יחידות דיור במתחם מכבי יפו לשעבר שבלב שכונה א', ש־10% מהן מיועדות לדיור בר השגה. התוכנית שנחשפה ב"כלכליסט" לפני כשנה כוללת כ־150 דונם בבעלות המינהל העירייה ובעלים פרטיים בין הרחובות נס לגויים, היינריך היינה, עזה, באר שבע ונחל שורק.

 

על רקע אישור התוכנית נולדו מספר מיזמים חדשים שנמצאים בהליכי אישור ראשוניים. כל הפרויקטים הללו מסמנים שבעתיד המחירים בשכונה יתקרבו לאלה של הנכסים שממזרח לשדרות ירושלים. אחד הפרויקטים הבודדים שכבר יצאו לדרך הוא של קבוצת בולווארד נדל"ן שבבעלות עמי פדרמן, נשיא התאחדות המלונות בישראל ומבעלי רשת מלונות דן. הפרויקט, שתוכנן על ידי האדריכל אילן פיבקו, יכלול בשלב ראשון 150 יחידות דיור בנות 3–4 חדרים ודירות גן ופנטהאוז בשישה מבנים בני 12 קומות,וכן שלב שני דומה בהיקפו. המחירים ינועו בין 18 ל־20 אלף שקל למ"ר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x