$
חדשות נדל

בעלי קרקעות בהרצליה: קדמו את תוכנית חוף התכלת

התוכנית שמשתרעת על 2,200 דונם תכלול אלפי יחידות דיור מדרום לאזור התעשייה בעיר; בעלי הקרקעות: עוד בשנות ה-70 הרשויות התכוונו הרשויות לקדם את המתחם. מדובר בחוסר סבירות קיצונית

דותן לוי 17:3402.01.13

כ-150 בעלי קרקעות בחוף התכלת בהרצליה המאוגדים תחת עמותה משותפת הגישו היום (ד') עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי בתל אביב בטענה כי התוכנית לקידום הבנייה במקום מתעכבת עשרות שנים ללא הצדקה וכי יש לחייב את רשויות התכנון לקדם את המתחם מיידית.

מדובר בקרקע המשתרעת על פני 2,200 דונם ותחומה בין הים ממערב, כביש החוף במזרח, שדרות אבא אבן ואזור התעשייה מצפון ועד לשטח המוניציפאלי של תל אביב מדרום. מרבית הקרקע מוחזקת בידי בעלים פרטיים וכ-500 דונם מהשטח נמצאים בבעלות מינהל מקרקעי ישראל. קרקע זו הינה אחת מעתודות הבנייה האחרונות שנותרו בסמוך לחוף הים באזור המרכז וערכה נאמד במיליארדי שקלים. היקף יחידות הדיור בקרקע עדיין לא נקבע, כיוון שהתכנון נמצא עדיין בשלבים ראשוניים. עם זאת, ישנן מספר הצעות ולפיהן ההיקף המינימלי המוצע יעמוד על כ-3,500 יחידות דיור. היחידות ישולבו בהיקפים גדולים של שטחי תעסוקה ומסחר ועד לכעשרת אלפים יחידות דיור בחלופה מוטת המגורים.

 

רצועת החוף בהרצליה רצועת החוף בהרצליה צילום: רן ארדן

 

לטענת בעלי הקרקעות, אשר עתרו באמצעות עו"ד יובל גלאון ממשרד שביט בר-און גלאון צין יגור ושות', הליכי התכנון נמשכו תקופה ארוכה ולא סבירה בעליל. לדבריהם, עוד בשנות ה-70 הצהירו רשויות התכנון כי בכוונתם לקדם את תכנון המתחם ואף טרחו לאסוף כסף מבעלי הקרקע לקידום התוכנית. אלא שמאז, התוכנית נדחתה מספר רב של פעמים באמתלות שונות, כאשר רק בשנת 2007 הוגשה התוכנית לאישור עקרוני של הוועדה המחוזית.

 

בהמשך לטענתם, נדחה דיון של המועצה הציבורית בנושא במשך שנתיים עד לקיומה בחודש דצמבר 2011 ובמעמד זה הובטח להם כי עד קיץ 2012 התוכנית תופקד על ידי הועדה המקומית אך הדבר לא קרה. "מוסדות התכנון לא רק שלא תכננו את השטח משך עשרות שנים; אלא שהם אף בלמו את העותרת (בעלי הקרקע) מלתכנן את השטח. בצד האמור, הבטיחו הם לעמוד בלוחות זמנים מסוימים. הבטחות אלה הופרו", לשון כתב התביעה.

 

לטענתם, גם כיום לא ידוע מתי תקודם התוכנית כאשר הפתרון שביקשה ראש העיר יעל גרמן לבעיית הגשר-קשר (החיבור של מתחם חוף התכלת למתחם העירוני בהרצליה) עדיין לא נמצא.

 

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: "העתירה לא התקבלה בעיריה וכשתתקבל נלמד אותה ונגיב בהתאם"
בטל שלח
    לכל התגובות
    x