$
חדשות נדל

בית המשפט אישר צו מניעה נגד המשך העבודות בטיילת זבולון בהרצליה

זאת עד מתן הכרעה בעתירה העומדת נגד הטיילת, משום שזהו החוף החולי הפתוח היחיד שנשאר בעיר. עבודות בחלקו העליון של הטיילת ימשכו

חן פונדק 14:1804.12.12
בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא היום (ג') צו מניעה נגד המשך העבודות בטיילת זבולון בהרצליה.

לפני כשנה אושרה בקשה להיתר המשך בניית הטיילת בין חוף דבוש ועד לחוף זבולון ובמאי יצא היתר לפרויקט. אולם ביוני החלו להתארגן תושבים בהרצליה נגד המהלך ואליהם הצטרפו אדם טבע ודין והחברה להגנת הטבע. הסיבה להתארגנות היא שחוף זבולון הינו החוף החולי הפתוח היחיד שנשאר בהרצליה, כתוצאה מבניית המרינה ושוברי הגלים. ביולי האחרון אף הופסקו העבודות בשל המאבק.

 

המרינה בהרצליה. החוף החולי הפתוח היחיד שנשאר בהרצליה הוא זבולון, כתוצאה מבניית המרינה ושוברי הגלים המרינה בהרצליה. החוף החולי הפתוח היחיד שנשאר בהרצליה הוא זבולון, כתוצאה מבניית המרינה ושוברי הגלים צילום: רן ארדן

 

האדריכל בן יצחק הסביר בדיון כי הטיילת מתוכננת לשני חלקים: החלק התחתון שהוא אזור החוף והחלק העליון הנמצא בין שני בתי המלון דניאל ואוקיינוס. העבודות בחלק העליון אמורות להימשך שלושה חודשים.

 

עו"ד אילנה בראף המייצגת את עיריית הרצליה טענה בדיון כי פרק הזמן הכולל של ביצוע העבודות הוא כשנה, כך שאם העבודות לא יעוכבו זה יסייע לקידום הפרויקט מבלי לפגוע בעתירה. לעומתה, עו"ד אשר כהנא המייצג את מטה מאבק למען חוף זבולון וחבר המועצה דרור עזרא טענו כי מדובר בעבודות עפר ויציקה של בטון, דברים שאינם הפיכים ולכן יש להוציא צו ביניים.

 

לבסוף קבע השופט קובי ורדי כי עד להכרעה בעתירה בנושא לא ימשכו העבודות, למעט העבודות במפלס העליון.

 

"מכבדים את החלטת בית המשפט ונפעל לפיה"

 

בתגובה לצו המניעה, דרור עזרא, יו"ר הירוקים בהרצליה, מסר כי "אנו שמחים על החלטת בית המשפט, אנו משוכנעים שבית המשפט יקבל את העתירה שלנו ויבוטל ההיתר לטיילת".

 

החברה העירונית לפיתוח התיירות בהרצליה מסרה: "מכבדים את החלטת בית המשפט ונפעל לפיה"

 

יעל דורי, ראש תחום תכנון באדם טבע ודין מסרה: "אדם טבע ודין מברכת על הוצאת צו הביניים המעיד על כך שהעבודות בטיילת זבולון עלולות להסב נזק לרצועת החוף. יש לקוות כי כל פיתוח יעשה בהתאם לרגישות ולערכיות הסביבתית של החוף תוך שיתוף הציבור ופיקוח נאות של מוסדות התכנון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x