שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בנצי ליברמן: "המרכז הוא לא בין חדרה לגדרה, אלא בין אשקלון לקריות"

ראש מינהל מקרקעי ישראל אמר כי מתוכנן שיווק מסיבי יותר של דירות במרכז: "אין היצע ולכן מחירי הדירות עולים"

אריאל נוי 11:1520.12.12
"נכנסים מעכרים שמקדמים אישורים הן לקבלנים והן לאזרחים", כך הגדיר בנצי ליברמן, מנהל מינהל מקרקעי ישראל, את התרבות הארגונית של המינהל. ליברמן אמר בכנס הנדל"ן של מרכז הבנייה הישראלי בים המלח כי התרבות הזו לא משרתת את אינטרס הציבור והקבלנים. "התחלתי בשינוי תרבותי ארגוני. לשנות תרבות ארגונית של גוף הוא תהליך מורכב, אבל הכרחי".

ליברמן ביקר את מדיניות הממשלות, שלדבריו לא היתוו מדיניות לתכנון דירות במרכז. "עד 2009 היתה מדיניות של מדינת ישראל לא לתכנן במרכז הארץ. אין היצע ולכן מחירי הדירות עולים, היום צריך 123 משכורות כדי לרכוש דירה. הקמנו 'פורום תוכניות גדולות', ואנחנו מתחילים בתכנון לשיווק מסיבי לחמש השנים הקרובות באזור. היום אני יודע להציג בפני הממשלה אילו תוכניות מתוכננות בערים השונות".

 

ליברמן ציין כי בשלוש וחצי השנים האחרונות שיווק מינהל מקרקעי ישראל 120 אלף יחידות דיור "אנחנו נימצא בבועת נדל"ן לא פשוטה אם לא נהיה עם היד על הדופק. המרכז הוא לא בין חדרה לגדרה, אלא בין אשקלון לקריות. אנחנו נשווק היום יותר למרכז. בבאר שבע יש לנו 60 אלף יחידות דיור שאנחנו יכולים לשווק, אבל לא נעשה זאת כי החוכמה היא לראות איפה קצה גבול הפריפריה ומשם ללכת דרומה או צפונה".

 

על העובדים הזרים אמר ליברמן כי הפתרונות צריכים להיות לאומיים: "אם זה מוגדר בעיה לאומית, יהיה יותר קל לפתור את הבעיה".

 

ליברמן הוסיף כי אפשר למצוא נוסחה להורדת מחירי הדיור. לדבריו צריך לתת תמריצים נוספים לקבלנים: "קבלן שמקים תוך פחות מ-30 חודשים יקבל תמריץ. למרות שיש מכשולים שלא תלויים בקבלן, למשל הקמת מחלף, עדיין אפשר לתת תמריצי בנייה - מה שיביא גם להפחתה במחיר הקרקע. בסופו של דבר זה מוכיח את עצמו".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x