$
חדשות נדל

הממשלה אישרה הקמת 1,700 ממ"דים בדרום, אבל לא את התקציב לכך

משרדי הביטחון והשיכון הודיעו כי המימון לא יגיע מתקציביהם. לפיכך תקום ועדת יישום עליונה שתחליט על מקור המימון

שי פאוזנר 15:5328.10.12

הממשלה אישרה היום (א') למגן באופן מלא את כל בתי היישובים בטווח של 7-4.5 ק"מ מרצועת עזה. ההערכה היא כי מדובר בכ-1,700 יחידות דיור שימוגנו. למרות האישור לא ברור בנתיים כיצד בדיוק תממן הממשלה את הפרויקט הענק בשל אי הסכמה על תקצובו. 

 

ההחלטה שהתקבלה איננה כוללת הגדרת תקציב ומשרד הביטחון כבר הודיע כי 77 מיליון שקל שאמורים להכלל בתקציב הפרויקט לא ילקחו מתקציבו. במקביל, שר השיכון אריאל אטיאס מסר היום כי הסכום לפרויקט המיגון לא יילקח מתקציב משרדו.

 

במסגרת ההחלטה הבוקר, נקבע גם כי תקום ועדת יישום עליונה להסרת חסמים, מעקב ובקרה אחרי הפרויקט שתפקידה המרכזי יהיה כעת החלטה על מקור מימונו. בראש הוועדה עומד מנכ"ל משרד השיכון מרדכי מרדכי ומשתתפים בה נציג משרדי האוצר, הפנים, הביטחון ופיקוד העורף וחברת עמיגור, שנבחרה לשמש כמנהלת פרויקט הביצוע בעיר שדרות וכדי לסייע בכל הקשור להספקת מידע והוצאת הנחיות לציבור.

 

לפי ההחלטה, האחריות הכללית לתוכנית הוטלה על משרד השיכון. פרויקט קודם בתחום זה נמצא כעת בשלבי סיום. במשרד השיכון אמרו היום כי 95% מהדירות שהיו אמורות לקבל מיגון מסגרתו כבר מוגנו. כ-8,700 יחידות דיור טופלו במסגרת הפרויקט במועצות האזוריות ובשדרות.

 

השר אטיאס אמר בישיבת הממשלה'' כי כ-80% מהמשפחות שבתיהן כבר חוזקו בשדרות, קיבלו הטבה כלכלית-חברתית מהמדינה בחדר נוסף בשטח ממוצע של 9 מ"ר נטו, בכפוף לתנאים בשטח. "כפי שביצענו את הפרויקטים הקודמים, כך נספק ביטחון טוב יותר ורווח כלכלי לתושבים הגרים עד 7 ק"מ מעזה. המיגון בוצע לשביעות רצון כל המעורבים בפרויקט, תוך הקדמה משמעותית של לוחות הזמנים שנקבעו בהחלטת הממשלה", אמר אטיאס.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x