$
חדשות נדל

עיריית תל אביב שוקלת להעתיק את מיקומה לתחנה המרכזית

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה החליטה להקים צוות שיבחן להעביר את כלל משרדי העירייה למבנה התחנה המרכזית בדרום העיר. הצוות יגיש את המלצותיו תוך שלושה חודשים

אריאל נוי 19:4104.07.12
הוועדה המקומית בעיריית תל-אביב יפו החליטה היום (ד') להקים צוות שיבחן את האפשרות לרכז את כל יחידות העירייה, הפזורות בעיר וחלקן הגדול נמצא בכיכר רבין, במבנה אחד שיוקם בשטח התחנה המרכזית החדשה.

 

ארנון גלעדי, משנה לראש העיר (סיעת הליכוד) מסר ל"כלכליסט": "אני הצעתי
לאשר את הבניין הזה ולבחון את הנושא של העברת כל היחידות הבנייה, כולל העברתו של הבניין הצמוד למגדל המאה ברחוב אבן גבירול בתל-אביב, שם ישנו שטח בבעלות העירייה ועליו צפוי להתרומם מגדל שאמור לכלול משרדים של העירייה".

 

גלעדי הוסיף כי הרעיון עלה מתוך כוונה לשקם את התחנה המרכזית החדשה וסביבתה. "אין לי ספק שמשרדי עיריית תל אביב שימוקמו בתחנה מרכזית יהוו עוגן ומנוף משמעותי לשיקום האזור. תחנה מרכזית חייבת לשנות את פניה ולהפוך מנטל וממפגע לפרויקט חיובי שישפיע על כל הדרום", אמר. 

 

גלעדי אמר עוד כי מתוכנן לפנות את מסופי האוטובוסים מהתחנה, להשאיר רק את הקניון במקום, ולהקים מעליו בניין שבו כל משרדי העירייה הפזורים בעיר. "הצוות שבראשותי יבחן את התכנון האורבני הכלכלי וכל המשתמע מנושא זה. אני תקווה כי הנהלת העיר תתעלה מכל השיקולים, ואחת ולתמיד תיישם את הסיסמאות עם הפנים דרום". אמר גלעדי.

 

מעיריית תל-אביב יפו טרם נמסרה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x