שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

חוקרי רשות המסים פשטו על עסקי עובדים זרים בתחנה המרכזית בתל אביב

עובדי הרשות עורכים ביקורות פתע ב-80 עסקים, ובודקים אם בעלי נכסים שמשכירים אותם לעובדים זרים מדווחים על כך למס הכנסה

הדר קנה 14:4727.06.12

רשות המסים פועלת היום (ד') באזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב: עשרות צוותים של מבקרי חשבונות מיחידות מע"מ מאזור תל אביב והמרכז, מתוגברים בעובדי מחלקת החקירות של הרשות ועובדי ניהול ספרים של מס הכנסה, עורכים ביקורות פתע בכ-80 עסקים הפועלים באזור. הצוותים מתמקדים באיתור פעילות עסקית שבה מעורבים שוהים בלתי חוקיים ושאינה מדווחת לרשות המסים.

 

ירדן יופה, מנהל משרד מע"מ ומס קניה ת"א, שהופקד על ניהול המבצע, אמר ל"כלכליסט": "התחלנו במבצע בשעות הבוקר-צהריים מאחר ואנשים מפעילים את עסקיהם בשעות האלו. זה אזור קשה לפעולה - 80% מהעסקים הם של עובדים זרים ששוכרים מישראלים".

 

לדבריו החוקרים לא עוסקים בבדיקת אישורי עבודה כמו אנשי מחלקת ההגירה, אלא בודקים אם ישראלים משכירים עסקים בלי לדווח למס הכנסה. "היום מצאנו ישראלי שהשתלט על שורה של בניינים ומשכיר בסטות לעובדים הזרים ללא דייווח לרשויות המס. הוא עושה זאת באין מפריע כי הצד השני (העובדים הזרים) לא דורשים קבלות והכל מתנהל במזומן".

 

התחנה המרכזית הישנה בתל אביב. 80% מהעסקים שייכים לעובדים זרים התחנה המרכזית הישנה בתל אביב. 80% מהעסקים שייכים לעובדים זרים צילום: טל שחר

 

פעילות הרשות היום נעשית בהתאם למדיניות שר האוצר למיגור התופעה של העסקת עובדים השוהים בארץ באופן בלתי חוקי. הרשות עושה ביקורות פתע בעסקים המעסקים עובדים זרים בלתי חוקיים, מאתרת פעילות עסקית בלתי מדווחת המשותפת לישראלים ושוהים בלתי חוקיים, ובודקת אי דיווח על השכרת נכסים עסקיים לשוהים בלתי חוקיים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x