$
חדשות נדל

נכסים ובנין וכור מוכרות קרקע בת"א לקנדה ישראל ב-120 מיליון שקל

כתוצאה ממכירת חלקה בקרקע שליד מלון מנדרין נכסים ובנין צפויה לרשום רווח נקי של 24 מיליון שקל, כור תרשום מהעסקה רווח של 6 מיליון שקל

גיא בן סימון 09:1914.06.12
כורשבל מקבוצת אי.די.בי, חברה פרטית המוחזקת (55%) על ידי כור תעשיות, ונווה גד בנין ופיתוח והמוחזקת בעקיפין על יד נכסים ובניין, מוכרות זכויותיהם בקרקע בסמוך לחלקו הצפוני של מלון מנדרין בתל אביב תמורת 120 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי הרוכשת היא קנדה ישראל.

 

מלון מנדרין מלון מנדרין צילום: מיכאל קרמר

 

בעצם מדובר בשתי עסקאות. האחת של כור יחד עם starwood, חברת מלונות המוחזקת על ידי שרתון, ובנק הפועלים שהחזיקו 49% מהשטח והשנייה 51% מהקרקע השייכת לנווה גד.

 

כורשבל תקבל בגין העיסקה 58.3 מיליון שקל ונווה גד תקבל 61.7 מיליון שקל ותרשום רווח נטו של 24 מיליון שקל. כור תרשום מהעסקה רווח נטו של 6 מיליון שקל. נכסים ובנין צפויה לרשום רווח נקי של 24 מיליון שקל, סכום המהווה כמיליון דולר לדונם.

 

נווה גד מחזיקה בקרקע כבר 40 שנה ללא פיתוח או בנייה, טרם התקבלו תוכניות התב"ע לבנייה במקום. התוכניות החלות על הקרקע מאפשרות יעוד למלונאות, תיירות, קייט ונופש. על פי תוכנית תא/3700 צפון מערב העיר אשר פורסמה להפקדה תתאפשר בשטח בנייה למגורים, מלונאות, תעסוקה ומסחר. השלמת העסקה צפויה להסתיים עד סוף חודש יוני. 

 

החברות פירסמו את ההודעה לבורסה תחת "הקלות עם עסקאות בעלי עניין" למען הזהרות שכן מדובר במצב בו קונה אחד רכש את הקרקע משני חברות שונות.

 

את כור ייצגו מטעם המוכרות עו"ד אמיתי לוי וענבל פרצ'יק ממשרד גולדפרב, זליגמן ושות' ועו"ד צבי פישר, היועץ המשפטי הפנימי. ואת חברת STARWOOD ייצגו עוה"ד רועי קנר ודפנה פוקס ממשרד ארדינסט, בן נתן ושות'. הקונה יוצגה בידי עוה"ד ארי וקסלר, שמואל פלגר, ורעות הדר ממשרד עוה"ד ברקמן, וקסלר, בלום ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x