שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

ריט 1 רכשה מרכז מסחרי בנתיבות ב-56 מיליון שקל

במועד הרכישה עמד שיעור התפיסה של המרכז בן השנה על 100%; הרווח התפעולי מהשכרת הנכסים עומד על כ-5 מיליון שקל

קרן השקעות הנדל"ן ריט 1 רכשה מרכז מסחרי בעיר נתיבות תמורת 56 מיליון שקל, כך דיווחה החברה היום (א').

 

תהליך הרכישה יתבצע בשני שלבים. בשלב הראשון רכשה ריט 1 75% מזכויותיהם והתחייבויותיהם של המוכרים בנכס תמורת 40 מיליון שקל. בשלב השני תרכוש החברה מהמוכרים את 25%
הנותרים תמורת 16 מיליון שקל. העסקה משקפת תשואה ממוצעת של כ-9% לפי דיווח החברה.

 

מדובר במרכז מסחרי בנתיבות בן קומה אחת המשתרע על שטח של כ-5,300 מ"ר. המרכז נפתח לפני כשנה והוא מושכר ל-25 שוכרים בחוזים ארוכי טווח לתקופות של 3-10 שנים. בין השוכרים רשתות ארציות כגון קסטרו, גולף, פוקס והום סנטר. במועד רכישת הנכס שיעור התפוסה בו הוא 100% והרווח התפעולי מהשכרת הנכסים (ה- NOI השנתי) הנובע ממנו הינו כ-5 מיליון שקל. במסגרת העסקה נקבעו מנגנונים שלפיהם הוסכם כי ככל שיבנו במסגרת הממכר שטחים נוספים, תרכוש ריט 1 שטחים נוספים בו במחיר שישקף תשואה בשיעור של כ 9-10% מה-NOI של השטחים הנוספים.

 

שמואל סייד, מנכ"ל ריט 1, מסר כי העסקה בוצעה מול קבוצת יזמים המורכבת מחציתה מחברת דנישרא, חברה יזמית קבלנית ותיקה, ומחציתה השנייה מחברת גלובוס סנטר הנמצאת בבעלות היזמים המקומיים ניסים ברכה וגבי טרבלסי, העוסקים בייזום ופיתוח נדל"ן בדרום הארץ.

 

סייד מסר כי "הקרן ממשיכה להגדיל את תיק נכסיה המניבים. המרכז המסחרי בנתיבות מצטרף לאחזקותיה של ריט 1 יחד עם גזית גלוב במרכזים המסחריים בראשון לציון ובעפולה, וכן לאחזקתה במרכז המסחרי שערי חדרה. אנו מעריכים שבאזור הדרום קיים פונציאל מסחרי הנובע ממיעוט מרכזי מסחר באיזור הנגב הצפוני, וזאת במקביל לעלייה מתמדת בהיקף האוכלוסיה ובכוח הקניה באיזור. גם חיבורה הצפוי של נתיבות למערך הרכבת צפוי לתרום להתפתחותה של העיר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x