$
מחוץ לבועה
דיור עכשיו קצר

משפחת קוברניצקי-ברסקי: "על דירות חדשות אנחנו אפילו לא מסתכלים. אין לנו סיכוי"

טניה ונאדר התחתנו לא מזמן ויסתפקו גם בדירה ישנה בכרמיאל, אך כדי להגיע להון העצמי הנדרש הם שוקלים לחזור לגור אצל ההורים לשנה-שנתיים כדי לחסוך

מי אתם: טניה (27), עובדת בבייביסיטינג, ונאדר (30), עובד במפעל אלקטרוניקה. התחתנו בתחילת נובמבר ו"ההתרגשות בשיאה".

 

איפה גרים: שוכרים דירת 3 חדרים בכרמיאל. "מצאנו אותה ממש במזל. אנחנו משלמים רק 1,650 שקל לחודש".

 

אופק נדל"ני: "אנחנו חושבים באמת לקנות דירה, לא בעוד חודש־חודשיים, אבל בעוד שנה־שנתיים, ואני לא רואה איך נצליח לעשות את זה. עם המשכורות שלנו נצליח לחסוך אולי 1,000–2,000 שקל בחודש, ואנחנו צריכים לחסוך הון עצמי של 80–90 אלף שקל".

 

נאדר וטניה קוברניצקי-ברסקי נאדר וטניה קוברניצקי-ברסקי צילום: זהר שחר

 

לא רוצים יותר מבית ישן בכרמיאל: "אנחנו רוצים לקנות דירה ישנה של 3–4 חדרים בכרמיאל. אנחנו מעדיפים לתכנן קדימה ולקנות דירת 4 חדרים. כיום דירה כזו עולה בשכונות הלא חדשות 450 אלף שקל. על דירות חדשות יותר אנחנו אפילו לא מסתכלים, מכיוון שהן עולות יותר מ־700 אלף שקל. אין לנו שום סיכוי".

 

דור שלם דורש בית: "זה מטריד את כל החברים שלנו. אין זוג אחד מקרב החברים שלנו שקנה דירה. כולם בגילי, בני 30, וחלקם הגדול לא יודע איך לעשות את זה. ההורים יכולים לעזור קצת, אבל לא בסכומים האלה".

 

אין לאן לרדת: "אם נצא מכרמיאל זה לא יהיה יותר זול. כשמתקרבים לקריות ולחיפה המחירים רק עולים".

 

אין לאן לעלות: "אם נעלה לקריית שמונה - גם שם המחירים גבוהים מאוד בגלל מכללת תל חי. קונים המון דירות כדי להשכיר לסטודנטים".

 

לחזור להורים: "כדי להגיע להון העצמי הנדרש אנחנו צריכים לחסוך 4–5 שנים בלי לצאת מהבית. אנחנו שוקלים ברצינות לחזור להורים לשנה־שנתיים וכך לחסוך. זה לא פתרון אידיאלי, אבל נראה שזו האפשרות היחידה".

 

משפחות המעוניינות להופיע במדור זה, מוזמנות לפנות בדוא"ל לכתובת: dira@calcalist.co.il

בטל שלח
    לכל התגובות
    x