$
מחוץ לבועה
דיור עכשיו קצר

משפחת אלוני: "700 אלף שקל זה מחיר סביר? למי?"

אסף אלוני: "אם היה היצע של דירות 3 חדרים, היינו שוקלים את האפשרות הזו. מה, אני לא גדלתי עם אחי באותו חדר? אבל אין דבר כזה"

מי אתם: כנרת (26), סטודנטית לתקשורת במכללת עמק יזרעאל, ואסף (24), עובד במחלקת המחשוב בשטראוס. נישאו בסוף אוגוסט.

 

איפה גרים: בבית בן 2.5 חדרים עם חצר משותפת בקריית מוצקין. משלמים 1,500 שקל לחודש. "זה מאוד זול, לא אתפלא אם ירצו להעלות לנו את שכר הדירה".

 

מה מחפשים: "דירה של לפחות 4 חדרים בקריות. אם היה היצע של דירות 3 חדרים, היינו שוקלים את האפשרות הזו. מה, אני לא גדלתי עם אחי באותו חדר? אבל אין דבר כזה. אנחנו לא רוצים לקנות דירה שנעזוב בעוד כמה שנים אלא דירה שגדלים בה, באזור שיהיה טוב לילדים".

 

משפחת אלוני משפחת אלוני צילום: דורון גולן

 

דירה ב־500 אלף שקל: "חישבנו שאם נעבוד מאוד קשה וניתן מעצמנו יותר, נוכל לקנות דירה ב־500 אלף שקל. אולי נוכל להגיע ל־550 אלף שקל, אבל אנחנו לוחצים את עצמנו לפינה וזה יכול להיות קשה. יש אנשים שיגידו ש־500 אלף שקל זה זול וש־700 אלף שקל זה מחיר סביר. סביר למי?"

 

עליות בקריות: "בדקנו בקריית ביאליק והמחירים מופרזים. הם קפצו בשנתיים האחרונות ברמה קיצונית, ואני מדבר על דירות לא מרשימות מבחינת האיכות שלהן והאזור. למשל, ראינו דירה ברחוב ז'בוטינסקי בקריית מוצקין. זה לא נחשב לאזור טוב כי הוא קרוב לתחנת הרכבת. זו היתה דירת 4 חדרים, 70–80 מ"ר, ורצו עליה 550 אלף שקל".

 

לא מסוגל להבין: "יש לי חבר שקנה דירה בקריית ביאליק לפני עשר שנים ב־250 אלף שקל, והיום היא עולה קרוב ל־500 אלף שקל. אני לא מסוגל להבין את המחירים האלה. אלה דירות שמופיעות באתרי אינטרנט חודש אחרי חודש, כי אין מי שיקנה אותן. באזורים שנחשבים טובים יותר, המחירים מטפסים עד מיליון וחצי שקל".

 

מה רע בשכירות: "כל חודש אני צריך לשלם למישהו שכר דירה, וזה לא שלי בסופו של דבר ואני צריך לתת דין וחשבון. אני גם לא רוצה להשקיע, כי זה לא שלי".

 

מעגל שאי אפשר לצאת ממנו: "התחושה הכללית היא שאין פה עתיד לצעירים, וזו מדינה שאני רוצה לחיות בה. אם אחכה עד שאתבסס כדי לקנות בית, אני כבר אהיה עם ארבעה ילדים ועד אז המחירים יעלו יותר. זה מעגל שאי אפשר לצאת ממנו, ולא נראה לי שיש רצון ונכונות לתמוך בצעירים שיהיה להם טוב פה, שנוכל להתחיל מאיפשהו".

 

משפחות המעוניינות להופיע במדור זה, מוזמנות לפנות בדוא"ל לכתובת: dira@calcalist.co.il

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x