שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

לין לשטייניץ: הוצא את שינויי המיסוי על קבוצות הרכישה מחוק ההסדרים

לטענת איגוד לשכות המסחר, המגבלות שיוטלו על קבוצות רכישה מרחיקות לכת ויגרמו לעלייה במחירי הדיור ולפגיעה בזוגות הצעירים

דותן לוי 12:1801.09.10
האם ניתן יהיה להציל את קבוצות הרכישה מהכחדה? במכתב שהעביר עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר לשר האוצר, עולה דרישה שלא לכלול בחוק ההסדרים את הפרק הנוגע להסדרת הבנייה במסגרת קבוצות רכישה. לין העביר את המכתב בשם פורום מארגני קבוצות רכישה אשר הוקם במסגרת איגוד לשכות המסחר בינואר 2010 וכולל בין היתר את החברות קבוצת חג'ג', אור סיטי, מגדלים ועוד.

 

נזכיר, כי השינוי שייכנס לחוק ההסדרים מכיל הוראות מקבילות לחוק המכר (דירות), ביחס למידע ולביטחונות שעל מארגן קבוצת רכישה לספק למשתתפים בה. בין היתר, הצעת החוק כוללת קביעת מחירי דירות, הסכמי שיתוף בין חברי הקבוצה והסכמי ניהול בין המארגן לחברי הקבוצה.

 

לפי לין, התרומה של הצעת החוק להסדרת הבנייה במסגרת קבוצות רכישה, לנושאים תקציביים לא רק שאינה קיימת, אלא שלמעשה, ההיפך הוא הנכון. "הצעת החוק פוגעת כלכלית בקבוצות הרכישה, שמשמעה אובדן הכנסות מסים שמשלמות קבוצות הרכישה למדינה.

 

"סיכול השיטה כולה"

 

עוד טוען לין, לא מדובר בהסדרת התחום אלא בסיכול השיטה כולה, אשר תוביל לביטול כליל של מוסד קבוצות הרכישה. "פעולה זו נועדה ליצירת החקיקה "בדלת האחורית", באופן שיפגע קשות בתחרות החופשית ובשוק הנדל"ן ואף תוביל בסופו של יום לעליית מחירי הדיור, כשפועל יוצא מכך הינה פגיעה ברבבות זוגות צעירים המבקשים לרכוש דירה בישראל", אמר לין.

 

לסיכום אומר נשיא איגוד לשכות המסחר, כי מדובר בהצעת חוק מורכבת המחייבת דיון ציבורי מעמיק, שבוודאי ישנו קושי לקיימו במסגרת סדר הזמנים הנתון לאישור חוק ההסדרים במשק המדינה. "חקיקה אשר גודעת מוסד שלם ומשפיעה באופן מהותי כל כך על שוק הנדל"ן בארץ, ראוי שתעשה רק לאחר דיון ענייני ומעמיק כפי שמורה חוק יסוד: הכנסת".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x