שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

הקרב על הבית: 10 קבוצות רכישה התאחדו לפורום משותף

על הפרק - ניסוח קוד אתי לעוסקים בתחום, והתמודדות מול רשות המסים ומשרד הבינוי והשיכון שהודיעו כי יקימו ועדות בדיקה לקבוצות הרכישה

דותן לוי 11:2626.01.10

כעשר קבוצות רכישה הודיעו הבוקר (ג') כי התאגדו לפורום משותף. ההתאגדות נועדה בין היתר להתמודד עם ההצהרות האחרונות של רשות המסים ומשרד הבינוי והשיכון, לפיהן יוקמו ועדות בדיקה לנושא קבוצות הרכישה.

 

מלבד זאת, בכוונת הפורום ליצור מסגרת לקביעת סטנדרטים לעוסקים בענף כך שרוכשי הדירות יזכו להוגנות ושקיפות, וכן לקביעת כללי אתיקה לעוסקים בתחום. לצורך כך החברות יגבשו בקרוב אמנה שתחייב את העוסקים בתחום לפעול על פי עקרונות מקצועיים תוך חיזוק אמון הצרכנים.

 

הנהלת הפורום, שקם תחת המטריה של איגוד לשכות המסחר, כוללת חמש קבוצות. היו"ר הוא עו"ד יצחק חג'ג' מקבוצת חג'ג'. חברי הנהלה נוספים הם: דן הרצוג, מחברת ד.ה. קפיטל גרופ; ענבל אור מחברת אור סיטי; עו"ד קרן בן-דוד מחברת מגדלים, ודורון סהר מחברת מגשימים פרויקטים.

 

קבוצות נוספות שחברות בפורום הן: קבוצה בראשות גיא בושינסקי, אילה אגמ של מוטי פלד איתן לוי וג'קי סוויסה, קנדה ישראל, קבוצת טי.ג'י.איי בשליטת יוסי טוביהו ו-MB GLOBAL.

כמהלך ראשון, פנה הפורום לרשות המיסים בכדי לשלב את נציגיו בדיוני הוועדה לבחינת היבטי המיסוי בקבוצות רכישה, שהוקמה לאחרונה ברשות המיסים. הפורום יעביר בקרוב את עמדתו גם למשרד הבינוי והשיכון, לאור החלטת שר השיכון לבחון את נושא קבוצות הרכישה בתחום הדיור והמגורים.

 

להערכת פורום מארגני קבוצות הרכישה, בשנת 2010 קבוצות הרכישה יהיו אחראיות על יותר ממחצית מהתחלות הבנייה בישראל. ובכוונתם להפוך אותן מטרנד לממוסדות ומאורגנות.

 

לדברי אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, "האיגוד רואה בקבוצות הרכישה ענף כלכלי חשוב ביותר על שום שהוא נותן כיום את התשובה הריאלית והאמיתית להוזלת מחירי הדירות בישראל. יש לקוות שאף הממשלה תשכיל ללכת בעקבות קבוצות הרכישה ותביא להפחתת מחירי הדירות לשכבות החלשות בישראל."

 

לדברי עו"ד רונן סולומון, מנהל תחום נדל"ן באיגוד לשכות המסחר, "כיום ישנן בישראל עשרות רבות של קבוצות רכישה לפרויקטים שונים למגורים ברחבי הארץ, המאורגנות על-ידי כ-40 מארגנים שונים. קבוצות רכישה למגורים אחראיות על חלק ניכר מהתחלות הבניה בישראל ומטרתן להוזיל את העלויות לרוכשי הדירות, בעיקר תוך חיסכון ברווחים יזמיים ובעלויות שונות המקובלות אצל יזמים, כגון עלויות שיווק, פרסום, מימון, תקורות וכדומה."

  

סולומון הוסיף כי, עינם הצרה של הקבלנים איימה לפגוע בקבוצות הרכישה ולכן חשוב כי יהיה מאוחדים. כל קבוצה שתהיה חברה בפורום תחויב לעבוד על פי התקנות שיקבעו וכך לייצר רשת ביטחון לציבור שיעבוד מולן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x